CUI 4214864

FALCONS SRL

FALCONS SRL este o firmă din Magula, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1997. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.2 mil. lei (+11.7% față de 2024), un profit net de 624.6 mii lei și 7 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

4214864

Nr. înregistrare

J1993001728295

EUID

ROONRC.J1993001728295

Formă juridică

SRL

Județ

Prahova

Localitate

Magula

Adresă

STR NICOLAE BĂLCESCU, NR.20

Data înregistrării

05-07-1993

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 05.07.1993

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-09-1997

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate

  • 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele

  • 4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

  • 4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

  • 4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte

  • 4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile

  • 4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor

  • 4635 - Comerţ cu ridicata al produselor din tutun

  • 4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase

  • 4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente

  • 4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente

  • 4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile

  • 4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere

  • 4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat

  • 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare

  • 4689 - Comerţ cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

  • 4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne

  • 4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

  • 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase

  • 4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor

  • 4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun

  • 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

  • 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri

  • 5210 - Depozitări

  • 5224 - Manipulări

  • 8292 - Activităţi de ambalare

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+11.7%

11 217 519

Rezultat net

−48.2%

+624 645

Capitaluri proprii

−13.6%

3 009 255

Număr mediu de salariați

+40.0%

7

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut FALCONS SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 11 217 519 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 624 645 lei.

Este FALCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, FALCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997.

Ce cod CAEN principal are FALCONS SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Când a fost înființată FALCONS SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 1993.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către FALCONS SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește FALCONS SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit