CUI 4247055
ANDY SRL
ANDY SRL este o firmă din Carei, județul Satu Mare, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.2 mil. lei (+7.8% față de 2024), un profit net de 12.6 mii lei și 31 de angajați.
Date de identificare
CUI
4247055
Nr. înregistrare
J1993000729307
EUID
ROONRC.J1993000729307
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Carei
Adresă
STR. MIHAI VITEAZU, NR.133
Data înregistrării
08-07-1993
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 15.02.2004
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 08-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3832 - Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
-
3833 - Alte activități de eliminare a deșeurilor
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5611 - Restaurante
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
12 194 675
Rezultat net
+12 576
Capitaluri proprii
1 984 510
Număr mediu de salariați
31
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 405 706
|
4 513 968
|
4 281 538
|
4 282 903
|
3 843 267
|
3 576 581
|
3 706 981
|
3 940 852
|
3 650 419
|
3 433 818
|
3 345 259
|
2 935 697
|
3 112 315
|
3 041 032
|
3 118 255
|
748 076
|
681 632
|
| Active circulante |
4 217 245
|
4 837 416
|
4 409 954
|
5 990 422
|
4 988 691
|
4 598 953
|
4 004 391
|
4 061 418
|
4 176 571
|
3 092 687
|
3 062 487
|
2 787 392
|
2 150 836
|
1 980 924
|
2 266 249
|
2 354 389
|
2 103 140
|
| Stocuri |
1 682 376
|
1 727 682
|
1 771 636
|
2 201 581
|
1 398 456
|
1 385 965
|
1 491 474
|
1 753 472
|
1 820 346
|
1 602 275
|
1 607 031
|
1 520 618
|
1 114 434
|
1 092 342
|
1 039 717
|
944 006
|
893 080
|
| Creanțe |
1 569 601
|
1 982 196
|
2 227 131
|
3 178 823
|
2 451 065
|
2 220 334
|
2 196 040
|
2 131 241
|
1 657 196
|
1 449 686
|
1 199 184
|
1 092 678
|
852 762
|
750 834
|
963 891
|
1 207 805
|
1 045 682
|
| Casa și conturi la bănci |
965 268
|
1 127 538
|
411 187
|
610 018
|
1 139 170
|
992 654
|
316 877
|
176 705
|
699 029
|
40 726
|
256 272
|
174 096
|
183 640
|
137 748
|
262 641
|
202 578
|
164 378
|
| Cheltuieli în avans |
64 023
|
62 181
|
51 328
|
61 190
|
25 528
|
31 550
|
22 417
|
24 938
|
20 933
|
24 006
|
15 894
|
7 036
|
8 715
|
11 033
|
2 263
|
503
|
9 106
|
| Datorii |
6 650 943
|
7 133 502
|
5 844 792
|
7 836 278
|
5 337 658
|
4 774 110
|
4 769 084
|
5 588 726
|
5 830 001
|
4 883 908
|
4 183 332
|
3 817 652
|
3 417 793
|
3 204 467
|
3 671 208
|
1 598 806
|
1 622 439
|
| Venituri în avans |
51 521
|
85 879
|
123 099
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
50 986
|
50 986
|
44 457
|
25 160
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 861
|
| Capitaluri proprii |
1 984 510
|
2 194 184
|
2 774 929
|
2 498 237
|
3 519 828
|
3 381 988
|
2 913 719
|
2 394 025
|
1 992 762
|
1 666 603
|
2 240 308
|
1 912 473
|
1 854 073
|
1 828 522
|
1 715 559
|
1 504 162
|
1 167 578
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
12 194 675
|
11 312 032
|
12 262 733
|
12 944 641
|
13 510 020
|
12 979 167
|
12 443 119
|
12 055 532
|
10 103 470
|
8 580 173
|
7 719 195
|
6 584 416
|
5 697 074
|
5 733 810
|
5 983 499
|
5 041 230
|
4 285 521
|
| Venituri totale |
12 430 150
|
12 033 404
|
12 394 946
|
13 339 905
|
13 870 705
|
13 047 666
|
12 944 904
|
12 129 383
|
10 187 295
|
8 743 554
|
7 762 815
|
6 631 794
|
5 930 991
|
5 789 108
|
6 088 318
|
5 061 795
|
4 459 968
|
| Cheltuieli totale |
12 398 967
|
12 025 454
|
12 110 257
|
12 477 491
|
13 180 859
|
12 153 963
|
12 341 959
|
11 643 994
|
9 818 052
|
8 466 427
|
7 427 249
|
6 493 769
|
5 896 602
|
5 655 056
|
5 840 058
|
4 663 537
|
3 983 829
|
| Rezultat brut |
+31 183
|
+7 950
|
+284 689
|
+862 414
|
+689 846
|
+893 703
|
+602 945
|
+485 389
|
+369 243
|
+277 127
|
+335 566
|
+138 025
|
+34 389
|
+134 052
|
+248 260
|
+398 258
|
+476 139
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+12 576
|
+1 105
|
+276 691
|
+778 909
|
+617 840
|
+793 269
|
+544 194
|
+423 763
|
+326 159
|
+256 985
|
+309 338
|
+118 114
|
+25 551
|
+112 963
|
+210 907
|
+340 107
|
+397 513
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
29
|
29
|
31
|
31
|
35
|
40
|
48
|
44
|
43
|
34
|
36
|
36
|
34
|
32
|
27
|
20
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANDY SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 12 194 675 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 576 lei.
-
Este ANDY SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ANDY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ANDY SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor.
-
Când a fost înființată ANDY SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANDY SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANDY SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.