CUI 426
GRIUL SA
GRIUL SA este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma este plătitoare de TVA din 2020 și aplică TVA la încasare. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 131.8 mii lei (−22.7% față de 2023) și o pierdere netă de 573.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
426
Nr. înregistrare
J1991000487407
EUID
ROONRC.J1991000487407
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR. IRIMICULUI, NR.24
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.02.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-08-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
reprezentant al persoanei juridice
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
131 767
Rezultat net
−573 071
Capitaluri proprii
1 335 284
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 368 089
|
1 380 854
|
1 520 254
|
1 527 305
|
1 531 300
|
1 531 300
|
1 531 300
|
1 531 300
|
1 533 374
|
1 535 448
|
1 537 522
|
1 378 086
|
1 380 160
|
1 382 234
|
1 198 706
|
1 202 266
|
| Active circulante |
274 350
|
799 023
|
344 370
|
297 155
|
261 823
|
351 663
|
161 187
|
14 115
|
191 472
|
198 382
|
228 145
|
247 853
|
249 648
|
223 802
|
221 670
|
276 649
|
| Stocuri |
1 292
|
2 227
|
—
|
156
|
—
|
1 048
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
571
|
577
|
| Creanțe |
253 801
|
418 503
|
233 869
|
296 464
|
261 288
|
293 968
|
107 379
|
12 252
|
191 233
|
198 296
|
227 339
|
246 208
|
249 706
|
223 406
|
209 670
|
244 068
|
| Casa și conturi la bănci |
19 257
|
61 030
|
110 501
|
535
|
535
|
56 647
|
53 808
|
1 863
|
239
|
86
|
806
|
1 645
|
−58
|
396
|
11 429
|
32 004
|
| Cheltuieli în avans |
4 026
|
—
|
83
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
311 181
|
271 523
|
476 415
|
2 428 255
|
2 260 691
|
2 012 815
|
1 749 998
|
1 741 750
|
1 069 809
|
957 385
|
915 232
|
812 530
|
708 904
|
386 771
|
313 725
|
269 713
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
5 623
|
5 623
|
5 623
|
5 623
|
5 623
|
5 623
|
5 623
|
—
|
—
|
3 500
|
—
|
10 500
|
13 500
|
| Capitaluri proprii |
1 335 284
|
1 908 354
|
1 388 292
|
−609 418
|
−473 191
|
−135 475
|
−63 134
|
−201 958
|
649 414
|
770 822
|
850 435
|
813 409
|
917 404
|
1 219 265
|
1 096 151
|
1 195 702
|
| Capital subscris vărsat |
3 969 957
|
3 969 957
|
3 969 957
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
1 484 947
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
131 767
|
170 417
|
225 278
|
191 656
|
238 003
|
203 776
|
193 887
|
173 002
|
168 851
|
145 293
|
121 790
|
152 802
|
168 864
|
168 095
|
142 500
|
168 055
|
| Venituri totale |
162 309
|
1 588 858
|
406 550
|
191 656
|
238 003
|
203 776
|
503 888
|
180 502
|
204 484
|
146 733
|
141 111
|
166 902
|
168 895
|
178 593
|
145 837
|
306 850
|
| Cheltuieli totale |
733 033
|
1 052 908
|
887 836
|
322 134
|
569 609
|
272 104
|
352 877
|
1 030 447
|
323 245
|
222 721
|
263 248
|
266 209
|
470 756
|
241 081
|
240 513
|
621 291
|
| Rezultat brut |
−570 724
|
+535 950
|
−481 286
|
−130 478
|
−331 606
|
−68 328
|
+151 011
|
−849 945
|
−118 761
|
−75 988
|
−122 137
|
−99 307
|
−301 861
|
−62 488
|
−94 676
|
−314 441
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−573 071
|
+520 061
|
−487 300
|
−136 227
|
−337 716
|
−72 342
|
+138 825
|
−851 372
|
−121 408
|
−79 612
|
−124 484
|
−103 995
|
−301 861
|
−62 488
|
−99 551
|
−318 774
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRIUL SA în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 131 767 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 573 071 lei.
-
Este GRIUL SA plătitoare de TVA?
-
Da, GRIUL SA este înregistrată în scopuri de TVA din 21 august 2020.
-
Ce cod CAEN principal are GRIUL SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
-
Când a fost înființată GRIUL SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRIUL SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRIUL SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.