CUI 4296090

COMERPAN SRL

COMERPAN SRL este o firmă din Sighetu Marmaţiei, județul Maramureș, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie. Firma este plătitoare de TVA din 1999. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.5 mil. lei (−3.4% față de 2024), un profit net de 130.5 mii lei și 58 de angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

4296090

Nr. înregistrare

J1993001513242

EUID

ROONRC.J1993001513242

Formă juridică

SRL

Județ

Maramureș

Localitate

Sighetu Marmaţiei

Adresă

STR. UNIRII, NR.40

Data înregistrării

13-07-1993

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 13.07.1993

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-03-1999

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 2433 - Producţia de profile obţinute la rece

  • 2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

  • 2550 - Fabricarea produselor metalice obţinute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor

  • 2561 - Tratarea şi acoperirea metalelor

  • 2571 - Fabricarea produselor de tăiat

  • 2572 - Fabricarea articolelor de feronerie

  • 2573 - Fabricarea uneltelor

  • 2591 - Fabricarea de recipienţi, containere şi alte produse similare din oţel

  • 2592 - Fabricarea ambalajelor uşoare din metal

  • 2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanţuri şi arcuri

  • 2594 - Fabricarea de şuruburi, buloane şi alte articole filetate; fabricarea de nituri şi şaibe

  • 2752 - Fabricarea de echipamente casnice neelectrice

  • 2811 - Fabricarea de motoare şi turbine (cu excepţia celor pentru avioane, autovehicule şi motociclete.)

  • 2821 - Fabricarea cuptoarelor, furnalelor şi arzătoarelor

  • 2829 - Fabricarea altor maşini şi utilaje de utilizare generală n.c.a.

  • 2841 - Fabricarea utilajelor şi a maşinilor-unelte pentru prelucrarea metalului

  • 2849 - Fabricarea altor maşini-unelte n.c.a.

  • 2892 - Fabricarea utilajelor pentru extracţie şi construcţii

  • 2932 - Fabricarea altor piese şi accesorii pentru autovehicule şi pentru motoare de autovehicule

  • 3020 - Fabricarea materialului rulant

  • 3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine

  • 3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării

  • 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.

  • 3230 - Fabricarea articolelor pentru sport

  • 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

  • 3311 - Repararea articolelor fabricate din metal

  • 3312 - Repararea maşinilor

  • 3319 - Repararea altor echipamente

  • 3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale

  • 3511 - Producţia de energie electrică

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

  • 4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

  • 4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere

  • 4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat

  • 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui

  • 4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii

  • 4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte

  • 4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou

  • 4666 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou

  • 4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente

  • 4672 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice

  • 4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire

  • 4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate

  • 4742 - Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate

  • 4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate

  • 4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

  • 4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

  • 4764 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate

  • 4765 - Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate

  • 4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

  • 4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

  • 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri

  • 5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

  • 6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare

  • 7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele

  • 7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii

  • 8020 - Activităţi de servicii privind sistemele de securizare

  • 8110 - Activităţi de servicii suport combinate

  • 9524 - Repararea mobilei şi a furniturilor casnice

  • 9529 - Repararea articolelor de uz personal şi gospodăresc n.c.a.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−3.4%

11 513 873

Rezultat net

+6.2%

+130 491

Capitaluri proprii

−26.5%

2 760 865

Număr mediu de salariați

+5.5%

58

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut COMERPAN SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 11 513 873 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 130 491 lei.

Este COMERPAN SRL plătitoare de TVA?

Da, COMERPAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1999.

Ce cod CAEN principal are COMERPAN SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2562 - Fabricarea articolelor de feronerie.

Când a fost înființată COMERPAN SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 1993.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către COMERPAN SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește COMERPAN SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit