CUI 429941
SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L.
SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 312 mii lei (−35.0% față de 2021), o pierdere netă de 156 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
429941
Nr. înregistrare
J40/2505/1991
EUID
ROONRC.J40/2505/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
Cal. Giuleşti, Nr. 665, C.P.
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.05.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 28-03-2025
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1091 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.
-
3523 - Comercializarea combustibililor gazoşi, prin conducte
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4671 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
-
4743 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
-
4751 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
-
4753 - Comerţ cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor şi a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
-
4754 - Comerţ cu amănuntul al articolelor şi aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4761 - Comerţ cu amănuntul al cărţilor, în magazine specializate
-
4763 - Comerţ cu amănuntul al discurilor şi benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video, în magazine specializate
-
4764 - Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
-
4765 - Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
-
4771 - Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4776 - Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9311 - Activităţi ale bazelor sportive
-
9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2022
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
312 035
Rezultat net
−155 982
Capitaluri proprii
−2 027 964
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
431 983
|
555 015
|
555 015
|
—
|
573 760
|
521 066
|
3 313 934
|
1 267 820
|
478 132
|
1 555 968
|
1 595 290
|
| Active circulante |
16 438 428
|
16 533 519
|
16 395 845
|
14 601 446
|
16 528 011
|
16 651 646
|
4 779 569
|
4 898 391
|
7 804 201
|
8 519 732
|
7 983 197
|
| Stocuri |
5 436 519
|
5 532 135
|
5 384 971
|
5 287 246
|
5 367 400
|
5 328 466
|
1 015 932
|
441 788
|
3 722 557
|
1 859 296
|
1 376 189
|
| Creanțe |
7 520 707
|
7 562 627
|
7 563 324
|
5 946 811
|
7 576 669
|
7 595 994
|
3 212 912
|
4 361 535
|
3 896 955
|
5 089 105
|
4 016 619
|
| Casa și conturi la bănci |
3 481 202
|
3 438 757
|
3 447 550
|
3 367 389
|
3 269 422
|
3 412 666
|
550 725
|
95 068
|
184 689
|
1 571 331
|
2 590 389
|
| Cheltuieli în avans |
165 032
|
165 032
|
—
|
165 032
|
−5 472 010
|
−5 472 010
|
170 032
|
170 032
|
170 032
|
188 109
|
188 408
|
| Datorii |
19 045 722
|
18 102 653
|
17 530 643
|
15 414 860
|
11 214 554
|
11 323 443
|
8 158 574
|
5 498 052
|
9 380 372
|
3 695 207
|
3 249 976
|
| Provizioane |
17 685
|
—
|
35 372
|
35 372
|
35 372
|
35 372
|
17 686
|
17 686
|
17 686
|
17 686
|
17 686
|
| Capitaluri proprii |
−2 027 964
|
−849 087
|
−615 155
|
−683 754
|
379 835
|
341 887
|
87 275
|
820 505
|
−945 693
|
6 550 916
|
6 499 233
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2021
312 035
|
479 928
|
421 330
|
515 411
|
472 252
|
257 257
|
1 709 970
|
11 273 758
|
9 636 938
|
10 459 689
|
18 662 719
|
| Venituri totale |
312 035
|
484 104
|
421 330
|
515 411
|
472 252
|
257 257
|
1 722 856
|
11 297 050
|
9 685 857
|
10 576 032
|
19 956 999
|
| Cheltuieli totale |
465 816
|
507 559
|
348 618
|
549 289
|
373 453
|
196 099
|
2 456 087
|
11 366 852
|
10 558 843
|
10 465 522
|
12 850 111
|
| Rezultat brut |
−153 781
|
−23 455
|
+72 712
|
−33 878
|
+98 799
|
+61 158
|
−733 231
|
−69 802
|
−872 986
|
+110 510
|
+7 106 888
|
| Rezultat net |
Față de 2021
−155 982
|
−28 296
|
+68 598
|
−39 032
|
+94 996
|
+57 048
|
−733 231
|
−69 802
|
−1 119 889
|
+50 718
|
+5 977 786
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2021
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
51
|
7
|
69
|
—
|
73
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L. în 2022?
-
Bilanțul pe 2022 arată o cifră de afaceri netă de 312 035 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 155 982 lei.
-
Este SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SERVO CONSTRUCTORUL S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.