CUI 4333075
EPSICOM SRL
EPSICOM SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 2620 - Fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice. Firma este plătitoare de TVA din 1997 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 999.5 mii lei (+42.5% față de 2024), un profit net de 403.4 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
4333075
Nr. înregistrare
J16/2071/1993
EUID
ROONRC.J16/2071/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
STR. GENERAL ŞTEFAN FĂLCOIANU, NR.27, BL.O13, SC.1, ET.3, AP.7
Data înregistrării
19-07-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 19.07.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2561 - Tratarea şi acoperirea metalelor
-
2611 - Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
-
2612 - Fabricarea altor componente electronice
-
3313 - Repararea echipamentelor electronice şi optice
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
999 498
Rezultat net
+403 353
Capitaluri proprii
830 588
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2620 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
317 840
|
345 275
|
341 366
|
368 390
|
440 454
|
319 441
|
485 025
|
639 083
|
124 835
|
38 766
|
47 515
|
70 280
|
457 501
|
480 258
|
498 156
|
506 631
|
518 195
|
| Active circulante |
734 631
|
417 888
|
285 458
|
173 205
|
170 871
|
238 374
|
233 171
|
499 497
|
856 513
|
292 090
|
282 529
|
203 318
|
168 371
|
161 160
|
120 912
|
−10 158
|
120 262
|
| Stocuri |
482 280
|
320 112
|
246 706
|
113 870
|
113 906
|
166 499
|
70 125
|
90 040
|
85 778
|
72 807
|
67 395
|
54 207
|
14 283
|
30 105
|
5 653
|
6 460
|
19 309
|
| Creanțe |
216 898
|
87 968
|
35 706
|
58 928
|
54 881
|
55 253
|
52 289
|
258 698
|
737 084
|
131 739
|
157 111
|
117 759
|
85 068
|
108 258
|
62 673
|
52 516
|
89 430
|
| Casa și conturi la bănci |
35 453
|
9 808
|
3 046
|
407
|
2 084
|
16 622
|
110 757
|
150 759
|
33 651
|
87 544
|
58 023
|
31 352
|
69 020
|
22 797
|
52 586
|
31 644
|
11 523
|
| Datorii |
206 794
|
309 895
|
337 596
|
306 160
|
326 641
|
234 712
|
102 284
|
373 912
|
220 733
|
245 324
|
234 955
|
180 465
|
104 190
|
148 053
|
155 227
|
53 595
|
173 306
|
| Venituri în avans |
15 089
|
26 033
|
41 816
|
66 138
|
130 995
|
232 442
|
381 468
|
525 481
|
636 247
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
830 588
|
427 235
|
247 412
|
169 297
|
153 689
|
90 661
|
234 444
|
239 187
|
124 368
|
85 532
|
95 089
|
93 133
|
521 682
|
493 365
|
463 841
|
442 878
|
465 151
|
| Capital subscris vărsat |
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
7 060
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
999 498
|
701 633
|
531 148
|
632 597
|
488 665
|
562 896
|
842 664
|
940 852
|
505 553
|
444 691
|
556 184
|
376 290
|
611 806
|
521 879
|
403 827
|
373 313
|
374 254
|
| Venituri totale |
1 139 200
|
736 476
|
684 996
|
749 476
|
781 438
|
848 445
|
996 035
|
1 043 820
|
524 947
|
449 367
|
563 744
|
413 677
|
607 788
|
530 294
|
405 750
|
391 748
|
376 609
|
| Cheltuieli totale |
715 366
|
608 131
|
602 578
|
728 277
|
713 922
|
763 790
|
780 169
|
804 593
|
424 970
|
408 824
|
483 863
|
383 309
|
489 397
|
495 428
|
376 377
|
407 357
|
295 001
|
| Rezultat brut |
+423 834
|
+128 345
|
+82 418
|
+21 199
|
+67 516
|
+84 655
|
+215 866
|
+239 227
|
+99 977
|
+40 543
|
+79 881
|
+30 368
|
+118 391
|
+34 866
|
+29 373
|
−15 609
|
+81 608
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+403 353
|
+114 760
|
+78 115
|
+15 608
|
+63 028
|
+78 967
|
+208 258
|
+229 818
|
+95 337
|
+32 603
|
+64 457
|
+24 878
|
+99 500
|
+28 582
|
+17 201
|
−22 273
|
+68 079
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
7
|
9
|
10
|
10
|
10
|
8
|
7
|
7
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
6
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EPSICOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 999 498 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 403 353 lei.
-
Este EPSICOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EPSICOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1997.
-
Ce cod CAEN principal are EPSICOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2620 - Fabricarea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice.
-
Când a fost înființată EPSICOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EPSICOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EPSICOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.