CUI 43388233
RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L.
RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Opăteşti, județul Vâlcea, înființată în 2020. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2022. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 984.5 mii lei (+52.8% față de 2024), un profit net de 352.7 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
43388233
Nr. înregistrare
J38/986/2020
EUID
ROONRC.J38/986/2020
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Opăteşti
Adresă
OPĂTEŞTI, NR.4
Data înregistrării
26-11-2020
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator judiciar provizoriu
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
984 534
Rezultat net
+352 747
Capitaluri proprii
40 045
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
59 748
|
35 181
|
25 931
|
—
|
162
|
339
|
| Active circulante |
308 338
|
134 951
|
54 813
|
233 823
|
31 877
|
30 053
|
| Stocuri |
13 020
|
13 020
|
19 139
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
58 165
|
76 095
|
34 653
|
105 001
|
31 547
|
30 000
|
| Casa și conturi la bănci |
237 153
|
45 836
|
1 021
|
128 822
|
330
|
53
|
| Datorii |
328 041
|
482 834
|
221 609
|
61 806
|
130 646
|
3 530
|
| Capitaluri proprii |
40 045
|
−312 702
|
−140 865
|
172 017
|
−98 607
|
26 862
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
984 534
|
644 290
|
488 611
|
553 358
|
43 075
|
30 000
|
| Venituri totale |
1 004 393
|
644 290
|
488 673
|
553 358
|
43 075
|
30 000
|
| Cheltuieli totale |
599 618
|
801 364
|
633 710
|
277 311
|
168 113
|
3 038
|
| Rezultat brut |
+404 775
|
−157 074
|
−145 037
|
+276 047
|
−125 038
|
+26 962
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+352 747
|
−171 837
|
−149 837
|
+270 624
|
−125 469
|
+26 662
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
9
|
6
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 984 534 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 352 747 lei.
-
Este RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 noiembrie 2020.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RADANCRIS CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.