CUI 43390160
MIROIU CONSTRUCT S.R.L.
MIROIU CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Măneciu-Pământeni, județul Prahova, înființată în 2020. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o pierdere netă de 119.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
43390160
Nr. înregistrare
J29/2263/2020
EUID
ROONRC.J29/2263/2020
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Măneciu-Pământeni
Adresă
MĂNECIU-PĂMÎNTENI, NR.850
Data înregistrării
27-11-2020
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6832 - Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
-
7021 - Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8122 - Activităţi specializate de curăţenie
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−119 326
Capitaluri proprii
317 143
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
27 915
|
82 437
|
143 021
|
203 605
|
72 021
|
378
|
| Active circulante |
335 939
|
396 360
|
1 426 751
|
746 500
|
171 371
|
320
|
| Stocuri |
—
|
32 340
|
28 030
|
6 320
|
—
|
—
|
| Creanțe |
292 985
|
319 084
|
1 336 729
|
530 901
|
107 872
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
42 954
|
44 936
|
61 992
|
209 279
|
63 499
|
320
|
| Cheltuieli în avans |
970
|
895
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
47 681
|
43 223
|
83 282
|
78 290
|
14 488
|
500
|
| Capitaluri proprii |
317 143
|
436 469
|
1 486 490
|
871 815
|
228 904
|
198
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
512 984
|
3 595 558
|
3 623 379
|
1 061 946
|
—
|
| Venituri totale |
184
|
514 287
|
3 604 676
|
3 624 601
|
1 062 417
|
0
|
| Cheltuieli totale |
119 510
|
483 005
|
2 401 490
|
2 745 457
|
823 469
|
2
|
| Rezultat brut |
−119 326
|
+31 282
|
+1 203 186
|
+879 144
|
+238 948
|
−2
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−119 326
|
+24 979
|
+1 114 675
|
+842 911
|
+228 704
|
−2
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
2
|
13
|
16
|
8
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MIROIU CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, MIROIU CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MIROIU CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MIROIU CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2020.
-
Unde are sediul MIROIU CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei MIROIU CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43390160) este în MĂNECIU-PĂMÎNTENI, NR.850, Măneciu-Pământeni, județul Prahova.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MIROIU CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MIROIU CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.