CUI 43412846
ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L.
ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Cartojani, județul Giurgiu, înființată în 2020. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 593.7 mii lei (+182.7% față de 2023), un profit net de 140.6 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
43412846
Nr. înregistrare
J52/974/2020
EUID
ROONRC.J52/974/2020
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Cartojani
Adresă
STR. PINULUI, NR.12, CAMERA 1
Data înregistrării
04-12-2020
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5224 - Manipulări
-
7820 - Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
593 730
Rezultat net
+140 622
Capitaluri proprii
150 890
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active circulante |
219 049
|
32 028
|
209 520
|
13 280
|
| Creanțe |
159 603
|
20 408
|
11 191
|
2 280
|
| Casa și conturi la bănci |
59 446
|
11 620
|
198 329
|
11 000
|
| Datorii |
68 159
|
21 761
|
11 190
|
89 407
|
| Capitaluri proprii |
150 890
|
10 267
|
198 330
|
−76 127
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
593 730
|
210 008
|
720 193
|
101 079
|
| Venituri totale |
593 730
|
210 008
|
720 193
|
101 079
|
| Cheltuieli totale |
436 940
|
395 971
|
438 534
|
176 195
|
| Rezultat brut |
+156 790
|
−185 963
|
+281 659
|
−75 116
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+140 622
|
−188 063
|
+274 457
|
−76 127
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
4
|
5
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 593 730 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 140 622 lei.
-
Este ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2020.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANGHEL PRIORITY CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.