CUI 434212
MAJOR COM SRL
MAJOR COM SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1598. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2018 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
434212
Nr. înregistrare
J40/2236/1991
EUID
ROONRC.J40/2236/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR. ZBOINA NEAGRA, NR.8-10, BL.91-95, SC.3, ET.4, AP.112
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.04.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 30-08-2021
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1598
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
−15 832
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1107 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active circulante |
68
|
68
|
688
|
512
|
129
|
2 004
|
3 276
|
10 742
|
8 760
|
8 572
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
626
|
472
|
5 873
|
3 767
|
2 887
|
| Creanțe |
—
|
—
|
121
|
121
|
86
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
68
|
68
|
567
|
391
|
43
|
1 378
|
2 804
|
4 869
|
4 993
|
5 685
|
| Datorii |
15 900
|
15 900
|
12 832
|
8 064
|
3 217
|
836
|
144
|
889
|
1 066
|
2 953
|
| Capitaluri proprii |
−15 832
|
−15 832
|
−12 144
|
−7 552
|
−3 088
|
1 168
|
3 132
|
9 853
|
7 694
|
5 619
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
1 430
|
14 325
|
20 824
|
31 019
|
39 074
|
40 578
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
1 430
|
14 325
|
20 824
|
31 019
|
39 074
|
40 578
|
| Cheltuieli totale |
—
|
3 688
|
4 592
|
4 464
|
5 643
|
15 860
|
23 420
|
27 933
|
35 217
|
36 363
|
| Rezultat brut |
0
|
−3 688
|
−4 592
|
−4 464
|
−4 213
|
−1 535
|
−2 596
|
+3 086
|
+3 857
|
+4 215
|
| Rezultat net |
Față de 2017
|
−3 688
|
−4 592
|
−4 464
|
−4 256
|
−1 964
|
−3 222
|
+2 159
|
+2 076
|
+2 435
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MAJOR COM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, MAJOR COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MAJOR COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1598.
-
Când a fost înființată MAJOR COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 aprilie 1991.
-
Unde are sediul MAJOR COM SRL?
-
Sediul firmei MAJOR COM SRL (CUI 434212) este în STR. ZBOINA NEAGRA, NR.8-10, BL.91-95, SC.3, ET.4, AP.112, Sector 6, București.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MAJOR COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MAJOR COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.