CUI 43530302
QUANT CONSTRUCT S.R.L.
QUANT CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Dej, județul Cluj, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma este plătitoare de TVA din 2021, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 421.6 mii lei (−13.6% față de 2024), un profit net de 187.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
43530302
Nr. înregistrare
J2021000031081
EUID
ROONRC.J2021000031081
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Dej
Adresă
STR. MESTEACĂNULUI, NR.9A
Data înregistrării
08-01-2021
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 06.03.2026
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
-
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
-
7722 - Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
421 557
Rezultat net
+187 277
Capitaluri proprii
187 517
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
164 380
|
176 445
|
268 232
|
363 854
|
465 484
|
| Active circulante |
503 981
|
223 350
|
139 534
|
133 349
|
33 395
|
| Stocuri |
—
|
79
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
355 720
|
150 183
|
111 226
|
108 594
|
32 093
|
| Casa și conturi la bănci |
148 261
|
73 088
|
28 308
|
24 755
|
1 302
|
| Datorii |
388 940
|
98 659
|
184 531
|
206 797
|
149 931
|
| Venituri în avans |
91 904
|
168 282
|
244 661
|
321 039
|
397 417
|
| Capitaluri proprii |
187 517
|
132 854
|
−21 426
|
−30 633
|
−48 469
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
421 557
|
487 918
|
340 410
|
313 941
|
91 145
|
| Venituri totale |
497 935
|
564 296
|
416 788
|
390 319
|
144 020
|
| Cheltuieli totale |
302 005
|
399 763
|
404 176
|
369 280
|
191 777
|
| Rezultat brut |
+195 930
|
+164 533
|
+12 612
|
+21 039
|
−47 757
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+187 277
|
+154 280
|
+9 208
|
+17 836
|
−48 669
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut QUANT CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 421 557 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 187 277 lei.
-
Este QUANT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, QUANT CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are QUANT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată QUANT CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către QUANT CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește QUANT CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.