CUI 43561309
VBI EDIFICIO S.R.L.
VBI EDIFICIO S.R.L. este o firmă din Moimeşti, județul Iași, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2023), o pierdere netă de 99.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
43561309
Nr. înregistrare
J22/131/2021
EUID
ROONRC.J22/131/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Moimeşti
Adresă
STR. CAMELIEI, NR.4
Data înregistrării
15-01-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.01.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 15-09-2026
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−99 120
Capitaluri proprii
96 795
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
10
|
| Active circulante |
198 161
|
283 594
|
25 987
|
95 133
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
0
|
| Creanțe |
197 531
|
253 808
|
884
|
689
|
| Casa și conturi la bănci |
630
|
29 786
|
25 103
|
94 444
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
| Datorii |
101 366
|
87 679
|
19 192
|
9 228
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
96 795
|
195 915
|
6 795
|
85 915
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
|
331 348
|
81 970
|
152 528
|
| Venituri totale |
1
|
331 348
|
81 970
|
152 528
|
| Cheltuieli totale |
99 121
|
139 311
|
74 611
|
64 517
|
| Rezultat brut |
−99 120
|
+192 037
|
+7 359
|
+88 011
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−99 120
|
+189 120
|
+6 555
|
+85 715
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VBI EDIFICIO S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 99 120 lei.
-
Este VBI EDIFICIO S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, VBI EDIFICIO S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are VBI EDIFICIO S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată VBI EDIFICIO S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 ianuarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VBI EDIFICIO S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VBI EDIFICIO S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.