CUI 43569736
CELSIM CONSTRUCT S.R.L.
CELSIM CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2025 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 383.3 mii lei (+37.7% față de 2024), un profit net de 121.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
43569736
Nr. înregistrare
J2021000025310
EUID
ROONRC.J2021000025310
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Zalău
Adresă
STR. SĂRMAŞ, NR.16, CAMERA 3, BL.S26, SC.A, ET.3, AP.7
Data înregistrării
18-01-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-10-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
383 300
Rezultat net
+121 339
Capitaluri proprii
152 338
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
5 278
|
3 124
|
3 465
|
3 806
|
—
|
| Active circulante |
198 273
|
53 703
|
50 416
|
117 404
|
72 621
|
| Stocuri |
1 888
|
5 451
|
5 087
|
84 965
|
42 589
|
| Creanțe |
2 975
|
2 975
|
2 975
|
2 975
|
429
|
| Casa și conturi la bănci |
193 410
|
45 277
|
42 354
|
29 464
|
29 603
|
| Datorii |
51 213
|
25 828
|
47 072
|
118 629
|
6 917
|
| Capitaluri proprii |
152 338
|
30 999
|
6 809
|
2 581
|
65 704
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
383 300
|
278 280
|
297 073
|
299 953
|
287 553
|
| Venituri totale |
383 300
|
278 280
|
297 073
|
299 953
|
287 553
|
| Cheltuieli totale |
254 028
|
251 445
|
290 023
|
360 436
|
219 382
|
| Rezultat brut |
+129 272
|
+26 835
|
+7 050
|
−60 483
|
+68 171
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+121 339
|
+24 190
|
+4 228
|
−63 123
|
+65 504
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CELSIM CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 383 300 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 121 339 lei.
-
Este CELSIM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CELSIM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 21 octombrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are CELSIM CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CELSIM CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CELSIM CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CELSIM CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.