CUI 43570935
OPALTECH S.R.L.
OPALTECH S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice. Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 734.8 mii lei (+13.8% față de 2024), un profit net de 576.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
43570935
Nr. înregistrare
J40/625/2021
EUID
ROONRC.J40/625/2021
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
ALEEA SĂNDULEŞTI, NR.7, CAMERA NR.1, BL.E17, SC.1, ET.1, AP.7
Data înregistrării
18-01-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7120 - Activităţi de testări şi analize tehniceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
734 811
Rezultat net
+576 294
Capitaluri proprii
576 534
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
19 422
|
7 072
|
9 334
|
11 700
|
3 655
|
| Active circulante |
588 806
|
520 345
|
233 379
|
176 043
|
171 308
|
| Creanțe |
110 709
|
83 396
|
114 420
|
23 500
|
33 221
|
| Casa și conturi la bănci |
478 097
|
436 949
|
118 959
|
152 543
|
138 087
|
| Cheltuieli în avans |
4 695
|
4 695
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
36 389
|
33 135
|
23 188
|
23 118
|
32 168
|
| Capitaluri proprii |
576 534
|
498 977
|
219 525
|
164 625
|
142 795
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
734 811
|
645 925
|
324 219
|
247 221
|
212 709
|
| Venituri totale |
736 100
|
646 088
|
324 244
|
247 750
|
212 761
|
| Cheltuieli totale |
140 956
|
160 432
|
101 716
|
80 888
|
68 038
|
| Rezultat brut |
+595 144
|
+485 656
|
+222 528
|
+166 862
|
+144 723
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+576 294
|
+470 582
|
+219 285
|
+164 385
|
+142 595
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OPALTECH S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 734 811 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 576 294 lei.
-
Este OPALTECH S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, OPALTECH S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are OPALTECH S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice.
-
Când a fost înființată OPALTECH S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OPALTECH S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OPALTECH S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.