CUI 4359016
SERCOMTUR S.R.L.
SERCOMTUR S.R.L. este o firmă din Vaslui, județul Vaslui, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 352.5 mii lei (−48.8% față de 2024), un profit net de 2.5 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
4359016
Nr. înregistrare
J37/668/1993
EUID
ROONRC.J37/668/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Vaslui
Adresă
STR. ŞTEFAN CEL MARE, BL.95, SC.A, AP.1/1 MEZANI
Data înregistrării
22-07-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.07.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 22-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7911 - Activităţi ale agenţiilor turistice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
352 529
Rezultat net
+2 518
Capitaluri proprii
281 198
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4712 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 168
|
219 402
|
219 402
|
219 402
|
220 351
|
220 351
|
244 855
|
269 359
|
318 367
|
286 122
|
299 466
|
312 810
|
326 154
|
384 261
|
405 201
|
497 162
|
518 102
|
| Active circulante |
314 754
|
319 413
|
346 341
|
261 654
|
422 497
|
432 075
|
531 243
|
443 040
|
348 098
|
506 893
|
603 267
|
379 959
|
428 519
|
414 386
|
388 418
|
342 479
|
265 584
|
| Stocuri |
0
|
3 745
|
1 993
|
436
|
1 212
|
6 360
|
16 078
|
50 881
|
40 054
|
100 797
|
67 596
|
76 636
|
116 615
|
133 236
|
182 005
|
153 965
|
141 504
|
| Creanțe |
85 618
|
92 664
|
89 124
|
2 724
|
47 403
|
141 142
|
114 232
|
10 770
|
49 251
|
225 597
|
385 540
|
283 652
|
269 985
|
256 974
|
176 126
|
155 660
|
90 450
|
| Casa și conturi la bănci |
229 136
|
223 004
|
255 224
|
258 494
|
373 882
|
284 573
|
400 933
|
381 389
|
258 793
|
180 499
|
150 131
|
19 671
|
41 919
|
24 176
|
30 287
|
32 854
|
33 630
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
391
|
| Datorii |
23 570
|
50 513
|
90 399
|
9 335
|
152 835
|
162 088
|
286 692
|
220 698
|
177 708
|
282 861
|
327 567
|
204 165
|
261 648
|
261 467
|
247 500
|
219 555
|
179 165
|
| Venituri în avans |
21 154
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
281 198
|
488 302
|
475 344
|
471 721
|
490 013
|
490 338
|
489 406
|
491 701
|
488 757
|
510 154
|
575 166
|
488 604
|
493 025
|
537 180
|
546 119
|
620 086
|
604 912
|
| Capital subscris vărsat |
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
30 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
352 529
|
688 532
|
543 853
|
195 309
|
659 525
|
594 616
|
798 779
|
803 456
|
521 662
|
622 691
|
940 357
|
490 735
|
654 336
|
947 478
|
831 691
|
967 717
|
797 250
|
| Venituri totale |
352 593
|
688 602
|
544 014
|
195 536
|
659 758
|
594 885
|
799 065
|
803 632
|
521 728
|
623 166
|
941 431
|
491 815
|
657 017
|
952 544
|
837 684
|
976 942
|
809 834
|
| Cheltuieli totale |
345 182
|
679 843
|
534 951
|
208 289
|
649 575
|
585 133
|
788 098
|
790 324
|
514 380
|
593 986
|
834 628
|
488 048
|
647 886
|
940 061
|
813 774
|
946 003
|
797 627
|
| Rezultat brut |
+7 411
|
+8 759
|
+9 063
|
−12 753
|
+10 183
|
+9 752
|
+10 967
|
+13 308
|
+7 348
|
+29 180
|
+106 803
|
+3 767
|
+9 131
|
+12 483
|
+23 910
|
+30 939
|
+12 207
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+2 518
|
+1 873
|
+3 623
|
−14 708
|
+3 584
|
+3 909
|
+2 977
|
+5 272
|
+2 328
|
+23 725
|
+88 737
|
+2 175
|
+6 596
|
+9 763
|
+18 702
|
+21 648
|
+6 474
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
—
|
—
|
3
|
5
|
5
|
—
|
5
|
5
|
5
|
6
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SERCOMTUR S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 352 529 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 518 lei.
-
Este SERCOMTUR S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SERCOMTUR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 22 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are SERCOMTUR S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată SERCOMTUR S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SERCOMTUR S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SERCOMTUR S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.