CUI 43803046
WOHNSYSTEME S.R.L.
WOHNSYSTEME S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2021 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 321.1 mii lei (+43.5% față de 2024), o pierdere netă de 11.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
43803046
Nr. înregistrare
J2021003421403
EUID
ROONRC.J40/3421/2021
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
ȘOS IANCULUI, NR.39, BL.103A, SC.B, ET.9, AP.77
Data înregistrării
25-02-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.02.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
321 061
Rezultat net
−11 579
Capitaluri proprii
5 321
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active circulante |
27 536
|
38 360
|
79 130
|
22 317
|
5 580
|
| Stocuri |
—
|
—
|
7 008
|
—
|
1 124
|
| Creanțe |
21 558
|
26 749
|
65 220
|
16 427
|
4 127
|
| Casa și conturi la bănci |
5 978
|
11 611
|
6 902
|
5 890
|
329
|
| Datorii |
22 215
|
21 461
|
50 458
|
7 215
|
9 956
|
| Capitaluri proprii |
5 321
|
16 899
|
28 672
|
15 102
|
−4 376
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
321 061
|
223 774
|
151 351
|
290 547
|
211 296
|
| Venituri totale |
321 061
|
223 774
|
151 362
|
290 547
|
211 334
|
| Cheltuieli totale |
332 640
|
235 547
|
135 656
|
264 604
|
211 519
|
| Rezultat brut |
−11 579
|
−11 773
|
+15 706
|
+25 943
|
−185
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−11 579
|
−11 773
|
+13 570
|
+19 478
|
−4 576
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut WOHNSYSTEME S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 321 061 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 11 579 lei.
-
Este WOHNSYSTEME S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, WOHNSYSTEME S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are WOHNSYSTEME S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată WOHNSYSTEME S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către WOHNSYSTEME S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește WOHNSYSTEME S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.