CUI 43830237
VOLOS CONSTRUCT S.R.L.
VOLOS CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 962.9 mii lei (+37.4% față de 2024), un profit net de 446.2 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
43830237
Nr. înregistrare
J2021003707400
EUID
ROONRC.J2021003707400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR LT. RADU BELLER, NR.3-5
Data înregistrării
02-03-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
962 913
Rezultat net
+446 189
Capitaluri proprii
446 190
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
21 195
|
66 603
|
—
|
—
|
158
|
| Active circulante |
495 320
|
263 307
|
601 524
|
247 515
|
48 158
|
| Creanțe |
407 351
|
195 600
|
432 979
|
199 005
|
36 282
|
| Casa și conturi la bănci |
87 969
|
67 707
|
168 545
|
48 510
|
11 876
|
| Cheltuieli în avans |
1 099
|
769
|
—
|
—
|
285
|
| Datorii |
71 424
|
51 253
|
91 827
|
44 933
|
8 044
|
| Capitaluri proprii |
446 190
|
279 426
|
509 697
|
202 582
|
40 557
|
| Capital subscris vărsat |
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
962 913
|
700 560
|
862 155
|
488 830
|
130 360
|
| Venituri totale |
978 321
|
700 894
|
862 156
|
488 830
|
130 360
|
| Cheltuieli totale |
506 555
|
403 766
|
344 010
|
281 459
|
88 526
|
| Rezultat brut |
+471 766
|
+297 128
|
+518 146
|
+207 371
|
+41 834
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+446 189
|
+279 425
|
+509 696
|
+202 581
|
+40 556
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
6
|
7
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VOLOS CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 962 913 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 446 189 lei.
-
Este VOLOS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, VOLOS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are VOLOS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată VOLOS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VOLOS CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VOLOS CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.