CUI 43873602
COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 356.6 mii lei (+19.8% față de 2024), un profit net de 192.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
43873602
Nr. înregistrare
J2021004190407
EUID
ROONRC.J2021004190407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR HORIA MACELARIU, NR.83, LOT 147. SUBSOLUL 3. BOXA NR. B3-05
Data înregistrării
09-03-2021
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.07.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9699 - Alte servicii personale n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
356 592
Rezultat net
+192 460
Capitaluri proprii
192 757
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
194 049
|
—
|
—
|
—
|
530
|
| Active circulante |
153 824
|
165 709
|
9 447
|
1 436
|
997
|
| Stocuri |
145
|
142
|
507
|
429
|
30
|
| Creanțe |
128 100
|
79 145
|
89
|
225
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
25 579
|
86 422
|
8 851
|
782
|
967
|
| Cheltuieli în avans |
3 984
|
—
|
—
|
99
|
92
|
| Datorii |
159 100
|
7 011
|
36 441
|
40 407
|
19 759
|
| Capitaluri proprii |
192 757
|
158 698
|
−26 994
|
−38 872
|
−18 140
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
356 592
|
297 650
|
19 373
|
20 244
|
46 412
|
| Venituri totale |
360 304
|
297 650
|
19 373
|
20 244
|
46 412
|
| Cheltuieli totale |
162 249
|
109 131
|
5 240
|
40 704
|
64 288
|
| Rezultat brut |
+198 055
|
+188 519
|
+14 133
|
−20 460
|
−17 876
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+192 460
|
+185 691
|
+11 878
|
−20 732
|
−18 340
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 356 592 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 192 460 lei.
-
Este COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COD INSTAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.