CUI 43940434
AXIMA CONSTRUCT S.R.L.
AXIMA CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Gliganu de Sus, județul Argeș, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 121.2 mii lei (+1.5% față de 2024), un profit net de 67 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
43940434
Nr. înregistrare
J03/698/2021
EUID
ROONRC.J3/698/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Gliganu de Sus
Adresă
NR.42BIS
Data înregistrării
18-03-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.03.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
121 234
Rezultat net
+67 006
Capitaluri proprii
67 246
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Active circulante |
140 571
|
150 469
|
220 399
|
139 286
|
85 139
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Creanțe |
88 420
|
104 432
|
116 210
|
69 216
|
0
|
| Casa și conturi la bănci |
52 151
|
46 037
|
104 189
|
70 070
|
85 139
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Datorii |
73 325
|
77 151
|
111 908
|
69 830
|
1 906
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Capitaluri proprii |
67 246
|
73 318
|
108 491
|
69 456
|
83 233
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
121 234
|
119 408
|
148 803
|
118 300
|
88 839
|
| Venituri totale |
122 124
|
119 425
|
148 988
|
118 579
|
88 914
|
| Cheltuieli totale |
53 930
|
45 176
|
39 279
|
45 814
|
3 216
|
| Rezultat brut |
+68 194
|
+74 249
|
+109 709
|
+72 765
|
+85 698
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+67 006
|
+73 078
|
+108 251
|
+69 216
|
+83 033
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut AXIMA CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 121 234 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 67 006 lei.
-
Este AXIMA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, AXIMA CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are AXIMA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată AXIMA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către AXIMA CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AXIMA CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.