CUI 43985380
MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.
MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. este o firmă din Loc. Horăşti, județul Gorj, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 137.6 mii lei (+61.7% față de 2024), un profit net de 4.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
43985380
Nr. înregistrare
J2021000407189
EUID
ROONRC.J2021000407189
Formă juridică
SRL
Județ
Gorj
Localitate
Loc. Horăşti
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.73
Data înregistrării
25-03-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
137 576
Rezultat net
+4 677
Capitaluri proprii
5 396
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active imobilizate |
14 143
|
5 936
|
—
|
| Active circulante |
36 868
|
16 225
|
5 952
|
| Stocuri |
17 730
|
—
|
—
|
| Creanțe |
10 156
|
14 437
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
8 982
|
1 788
|
5 952
|
| Datorii |
45 615
|
21 442
|
9 370
|
| Capitaluri proprii |
5 396
|
719
|
−3 418
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
137 576
|
85 065
|
48 400
|
| Venituri totale |
137 576
|
85 065
|
48 400
|
| Cheltuieli totale |
131 987
|
80 720
|
52 018
|
| Rezultat brut |
+5 589
|
+4 345
|
−3 618
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 677
|
+4 137
|
−3 618
|
| Alte date | |||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 137 576 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 677 lei.
-
Este MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MLK CONSTRUCT SOLUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.