CUI 44055350
DPG CONSULT S.R.L.
DPG CONSULT S.R.L. este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 48.5 mii lei (−58.5% față de 2024), un profit net de 32.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
44055350
Nr. înregistrare
J2021000701322
EUID
ROONRC.J2021000701322
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
CAL. ŞURII MICI, NR.80, ET.3, AP.21
Data înregistrării
06-04-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.04.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
48 498
Rezultat net
+32 357
Capitaluri proprii
51 991
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active circulante |
79 600
|
46 048
|
279 313
|
260 419
|
192 494
|
| Creanțe |
27 000
|
31 177
|
43 750
|
130 250
|
142 087
|
| Casa și conturi la bănci |
52 600
|
14 871
|
235 563
|
130 169
|
50 407
|
| Datorii |
27 609
|
24 192
|
11 872
|
10 281
|
15 078
|
| Capitaluri proprii |
51 991
|
21 856
|
267 441
|
250 138
|
177 416
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
48 498
|
117 002
|
298 000
|
290 500
|
295 000
|
| Venituri totale |
48 604
|
114 854
|
325 039
|
292 788
|
295 021
|
| Cheltuieli totale |
11 154
|
89 999
|
82 374
|
58 022
|
115 474
|
| Rezultat brut |
+37 450
|
+24 855
|
+242 665
|
+234 766
|
+179 547
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+32 357
|
+21 616
|
+240 132
|
+232 720
|
+177 216
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DPG CONSULT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 48 498 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 32 357 lei.
-
Este DPG CONSULT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, DPG CONSULT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DPG CONSULT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată DPG CONSULT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DPG CONSULT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DPG CONSULT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.