CUI 44060209
IMF DEVCONS S.R.L.
IMF DEVCONS S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2021, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.5 mii lei (−98.0% față de 2024), o pierdere netă de 323.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
44060209
Nr. înregistrare
J2021006237401
EUID
ROONRC.J2021006237401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR EPISCOP VULCAN, NR.39
Data înregistrării
06-04-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 06.04.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
38 493
Rezultat net
−323 603
Capitaluri proprii
−86 905
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
413 004
|
370 717
|
284 881
|
279 473
|
7 477
|
| Active circulante |
92 800
|
174 724
|
200 434
|
300 549
|
301 561
|
| Stocuri |
22 184
|
9 511
|
32 198
|
52 763
|
—
|
| Creanțe |
61 817
|
50 645
|
120 978
|
226 444
|
31 767
|
| Casa și conturi la bănci |
8 799
|
114 568
|
47 258
|
21 342
|
269 794
|
| Cheltuieli în avans |
15 499
|
16 683
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
608 208
|
325 426
|
427 656
|
389 368
|
37 937
|
| Capitaluri proprii |
−86 905
|
236 698
|
57 659
|
190 654
|
271 101
|
| Capital subscris vărsat |
100
|
100
|
100
|
100
|
100
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
38 493
|
1 917 695
|
1 745 372
|
449 222
|
298 498
|
| Venituri totale |
77 564
|
1 923 096
|
1 747 815
|
453 133
|
298 884
|
| Cheltuieli totale |
401 167
|
1 693 286
|
1 673 144
|
258 557
|
24 955
|
| Rezultat brut |
−323 603
|
+229 810
|
+74 671
|
+194 576
|
+273 929
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−323 603
|
+179 039
|
+57 539
|
+190 534
|
+271 001
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
11
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IMF DEVCONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 38 493 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 323 603 lei.
-
Este IMF DEVCONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, IMF DEVCONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2021.
-
Ce cod CAEN principal are IMF DEVCONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată IMF DEVCONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IMF DEVCONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IMF DEVCONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.