CUI 44108099
MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L.
MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L. este o firmă din Sector 5, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (−10.1% față de 2024), o pierdere netă de 24 mii lei și 11 angajați.
Date de identificare
CUI
44108099
Nr. înregistrare
J2021006777400
EUID
ROONRC.J2021006777400
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
ALE IMAŞULUI, NR.4, BL.50, SC.2, ET.2, AP.31
Data înregistrării
14-04-2021
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 15.06.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 219 334
Rezultat net
−24 022
Capitaluri proprii
905 226
Număr mediu de salariați
11
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
769 658
|
896 919
|
905 364
|
108 760
|
13 607
|
| Active circulante |
229 127
|
355 561
|
306 902
|
740 717
|
211 008
|
| Stocuri |
4 303
|
5 427
|
8 520
|
—
|
—
|
| Creanțe |
35 074
|
41 528
|
169 045
|
240 702
|
2 363
|
| Casa și conturi la bănci |
189 750
|
308 606
|
129 337
|
500 015
|
208 645
|
| Cheltuieli în avans |
2 701
|
3 262
|
5 356
|
—
|
373
|
| Datorii |
96 260
|
104 272
|
60 770
|
41 963
|
8 033
|
| Capitaluri proprii |
905 226
|
1 151 470
|
1 156 852
|
807 514
|
216 955
|
| Capital subscris vărsat |
600
|
600
|
600
|
600
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 219 334
|
1 356 475
|
944 148
|
805 865
|
265 286
|
| Venituri totale |
1 221 807
|
1 368 649
|
945 060
|
818 685
|
265 344
|
| Cheltuieli totale |
1 245 829
|
1 337 545
|
587 652
|
209 964
|
41 189
|
| Rezultat brut |
−24 022
|
+31 104
|
+357 408
|
+608 721
|
+224 155
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−24 022
|
−5 382
|
+349 339
|
+590 359
|
+216 355
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
13
|
5
|
2
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 219 334 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 24 022 lei.
-
Este MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MEGA WEB APP DEVELOPMENT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.