CUI 4413026
N&E SRL
N&E SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2010 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 75.5 mii lei (−19.5% față de 2024) și un profit net de 6.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
4413026
Nr. înregistrare
J1993001961227
EUID
ROONRC.J1993001961227
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. BURIDAVA, NR.17, BL.B1-3, SC.C, ET.1, AP.4
Data înregistrării
02-08-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.08.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-2010
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0130 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1421 - Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5210 - Depozitări
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
75 512
Rezultat net
+6 605
Capitaluri proprii
−451 201
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4782 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
0
|
297
|
697
|
1 097
|
1 497
|
1 897
|
2 297
|
2 697
|
3 097
|
3 497
|
934
|
934
|
934
|
2 900
|
3 300
|
3 700
|
| Active circulante |
120 277
|
129 098
|
109 030
|
379 065
|
332 400
|
328 012
|
323 809
|
321 450
|
306 566
|
288 433
|
248 802
|
185 908
|
113 619
|
82 258
|
63 727
|
35 615
|
13 784
|
| Stocuri |
118 574
|
128 200
|
107 127
|
316 209
|
275 889
|
272 193
|
268 593
|
265 865
|
253 739
|
238 156
|
205 454
|
154 699
|
96 618
|
71 034
|
55 746
|
32 753
|
13 051
|
| Creanțe |
31
|
494
|
507
|
62 767
|
55 577
|
55 271
|
54 707
|
55 372
|
52 340
|
50 193
|
42 903
|
31 102
|
16 807
|
11 105
|
7 849
|
2 767
|
3
|
| Casa și conturi la bănci |
1 672
|
404
|
1 396
|
89
|
934
|
548
|
509
|
213
|
487
|
84
|
445
|
107
|
194
|
119
|
132
|
95
|
730
|
| Datorii |
571 478
|
586 904
|
551 242
|
521 652
|
473 346
|
468 925
|
463 287
|
460 037
|
417 098
|
375 548
|
315 094
|
248 255
|
172 480
|
138 296
|
119 649
|
91 622
|
62 896
|
| Capitaluri proprii |
−451 201
|
−457 806
|
−441 915
|
−141 890
|
−139 849
|
−139 416
|
−137 581
|
−136 290
|
−107 835
|
−84 018
|
−62 795
|
−61 413
|
−57 927
|
−55 104
|
−53 022
|
−52 707
|
−45 412
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
75 512
|
93 786
|
75 899
|
32 034
|
24 170
|
22 895
|
28 522
|
25 236
|
26 047
|
24 906
|
19 377
|
18 265
|
21 172
|
36 242
|
49 858
|
59 044
|
126 239
|
| Venituri totale |
75 512
|
94 286
|
75 899
|
32 034
|
24 170
|
22 895
|
28 522
|
25 236
|
26 047
|
24 906
|
19 384
|
18 311
|
21 172
|
36 242
|
49 858
|
59 044
|
126 239
|
| Cheltuieli totale |
67 630
|
108 842
|
375 708
|
33 115
|
24 437
|
24 208
|
28 957
|
53 443
|
49 598
|
45 594
|
22 748
|
21 247
|
23 396
|
38 324
|
50 173
|
63 114
|
127 624
|
| Rezultat brut |
+7 882
|
−14 556
|
−299 809
|
−1 081
|
−267
|
−1 313
|
−435
|
−28 207
|
−23 551
|
−20 688
|
−3 364
|
−2 936
|
−2 224
|
−2 082
|
−315
|
−4 070
|
−1 385
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 605
|
−15 891
|
−300 024
|
−2 042
|
−433
|
−1 835
|
−1 291
|
−28 459
|
−23 812
|
−21 222
|
−3 945
|
−3 485
|
−2 822
|
−2 082
|
−315
|
−7 295
|
−4 252
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
0
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut N&E SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 75 512 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 605 lei.
-
Este N&E SRL plătitoare de TVA?
-
Da, N&E SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2010.
-
Ce cod CAEN principal are N&E SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată N&E SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iulie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către N&E SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește N&E SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.