CUI 44132550
DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L.
DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. este o firmă din Ştefăneştii de Jos, județul Ilfov, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4321 - Lucrări de instalații electrice. Firma este plătitoare de TVA din 2021 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10 mil. lei (+39.9% față de 2024), un profit net de 3 mil. lei și 41 de angajați.
Date de identificare
CUI
44132550
Nr. înregistrare
J2021002487235
EUID
ROONRC.J2021002487235
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Ştefăneştii de Jos
Adresă
STR LAVANDEI, NR.3, VILA N21C1. CAM. 6, ET.1, AP.002
Data înregistrării
16-04-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.04.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electriceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
5224 - Manipulări
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
10 038 333
Rezultat net
+3 030 656
Capitaluri proprii
3 031 856
Număr mediu de salariați
41
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
137 554
|
164 740
|
115 514
|
0
|
1 500
|
| Active circulante |
5 813 910
|
1 645 213
|
2 511 189
|
1 826 385
|
784 200
|
| Stocuri |
—
|
0
|
0
|
2 959
|
2 046
|
| Creanțe |
5 688 206
|
1 628 123
|
2 491 667
|
1 765 072
|
774 775
|
| Casa și conturi la bănci |
125 704
|
17 090
|
19 522
|
58 354
|
7 379
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 919 608
|
764 709
|
815 421
|
943 658
|
416 621
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 031 856
|
1 045 244
|
1 811 282
|
882 727
|
369 079
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
10 038 333
|
7 173 230
|
6 326 382
|
4 827 790
|
1 905 610
|
| Venituri totale |
10 038 333
|
7 294 730
|
6 326 382
|
4 827 790
|
1 905 610
|
| Cheltuieli totale |
6 424 119
|
6 051 820
|
4 735 197
|
3 897 985
|
1 518 475
|
| Rezultat brut |
+3 614 214
|
+1 242 910
|
+1 591 185
|
+929 805
|
+387 135
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 030 656
|
+1 044 044
|
+1 341 687
|
+881 527
|
+368 079
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
43
|
43
|
42
|
37
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 10 038 333 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 030 656 lei.
-
Este DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4321 - Lucrări de instalații electrice.
-
Când a fost înființată DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 13-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DIRECT SOLUTION INSTALL S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.