CUI 44160100
SIM INTEG S.R.L.
SIM INTEG S.R.L. este o firmă din Orş. Ghimbav, județul Brașov, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 926.9 mii lei (+88.9% față de 2024), o pierdere netă de 60.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
44160100
Nr. înregistrare
J2021001205085
EUID
ROONRC.J2021001205085
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Orş. Ghimbav
Adresă
STR. FREZIEI, NR.13
Data înregistrării
21-04-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.04.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportiveCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
-
9529 - Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
926 856
Rezultat net
−60 781
Capitaluri proprii
−5 920
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4763 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4764 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4764 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4764 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4764 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
208 618
|
213 885
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 364 617
|
930 611
|
239 842
|
50 045
|
37 276
|
| Stocuri |
1 239 442
|
778 763
|
228 144
|
36 752
|
27 591
|
| Creanțe |
81 665
|
94 620
|
6 936
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
43 510
|
57 228
|
4 762
|
13 293
|
9 685
|
| Cheltuieli în avans |
1 292
|
11 876
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 580 447
|
1 101 512
|
249 918
|
43 705
|
35 226
|
| Capitaluri proprii |
−5 920
|
54 860
|
−10 076
|
6 340
|
2 050
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
926 856
|
490 639
|
93 153
|
36 361
|
10 960
|
| Venituri totale |
926 999
|
540 990
|
93 189
|
36 361
|
10 960
|
| Cheltuieli totale |
987 780
|
464 789
|
109 604
|
31 144
|
8 788
|
| Rezultat brut |
−60 781
|
+76 201
|
−16 415
|
+5 217
|
+2 172
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−60 781
|
+64 936
|
−16 415
|
+4 290
|
+1 850
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SIM INTEG S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 926 856 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 60 781 lei.
-
Este SIM INTEG S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SIM INTEG S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2024.
-
Ce cod CAEN principal are SIM INTEG S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive.
-
Când a fost înființată SIM INTEG S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SIM INTEG S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIM INTEG S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.