CUI 4423925
BILLA SRL
BILLA SRL este o firmă din Loc. Tăuţii-Măgherăuş Orş. Tăuţii-Măgherăuş, județul Maramureș, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.9 mil. lei (+0.3% față de 2024), un profit net de 892.3 mii lei și 33 de angajați.
Date de identificare
CUI
4423925
Nr. înregistrare
J1993001443244
EUID
ROONRC.J1993001443244
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Loc. Tăuţii-Măgherăuş Orş. Tăuţii-Măgherăuş
Adresă
STR.1, NR.189
Data înregistrării
04-08-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.08.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 921 373
Rezultat net
+892 328
Capitaluri proprii
3 407 989
Număr mediu de salariați
33
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 238 488
|
3 536 036
|
3 280 490
|
2 366 250
|
2 048 538
|
2 354 613
|
2 130 094
|
873 988
|
752 402
|
761 289
|
775 263
|
738 449
|
640 910
|
609 977
|
450 373
|
448 914
|
399 761
|
| Active circulante |
1 318 513
|
749 140
|
785 592
|
1 023 491
|
918 562
|
333 936
|
806 891
|
214 077
|
151 151
|
135 955
|
131 306
|
160 059
|
151 870
|
181 726
|
58 346
|
66 851
|
57 643
|
| Stocuri |
750 580
|
323 465
|
228 208
|
237 674
|
158 029
|
139 383
|
149 126
|
108 903
|
108 364
|
101 227
|
96 347
|
144 204
|
131 590
|
136 959
|
56 479
|
54 042
|
34 369
|
| Creanțe |
314 030
|
307 373
|
437 462
|
737 297
|
597 286
|
176 832
|
515 168
|
43 084
|
20 387
|
12 745
|
15 803
|
12 956
|
16 359
|
32 034
|
694
|
10 180
|
16 832
|
| Casa și conturi la bănci |
253 903
|
118 302
|
119 922
|
48 520
|
163 247
|
17 721
|
142 597
|
62 090
|
22 400
|
21 983
|
19 156
|
2 899
|
3 921
|
12 733
|
1 173
|
2 629
|
6 442
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
64 265
|
73 584
|
37 819
|
194
|
3 815
|
10 273
|
11 808
|
209
|
1 581
|
3 458
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 132 387
|
1 802 084
|
1 883 677
|
1 303 115
|
1 150 900
|
1 708 983
|
2 040 366
|
734 404
|
622 032
|
689 105
|
712 869
|
721 503
|
710 025
|
714 538
|
451 523
|
442 645
|
391 047
|
| Venituri în avans |
16 625
|
27 125
|
58 930
|
107 607
|
97 659
|
135 836
|
173 389
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
3 407 989
|
2 520 232
|
2 197 059
|
2 016 838
|
1 718 735
|
847 545
|
733 503
|
365 469
|
281 730
|
209 720
|
197 158
|
177 005
|
82 755
|
77 165
|
57 196
|
73 120
|
66 357
|
| Capital subscris vărsat |
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
45 400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 921 373
|
8 891 567
|
7 776 457
|
7 005 590
|
5 832 217
|
4 656 170
|
4 984 771
|
3 048 820
|
2 367 142
|
2 177 451
|
1 697 547
|
1 234 686
|
887 268
|
643 816
|
564 123
|
516 748
|
586 612
|
| Venituri totale |
9 205 558
|
8 930 639
|
7 960 983
|
7 107 554
|
6 685 363
|
4 757 172
|
5 016 869
|
3 049 841
|
2 367 568
|
2 177 934
|
1 697 884
|
1 235 890
|
887 276
|
643 820
|
564 124
|
529 977
|
612 619
|
| Cheltuieli totale |
8 118 372
|
8 517 049
|
7 747 099
|
6 744 268
|
5 773 842
|
4 604 644
|
4 579 516
|
2 983 793
|
2 272 321
|
2 162 721
|
1 673 079
|
1 234 415
|
881 102
|
642 660
|
580 048
|
516 531
|
605 050
|
| Rezultat brut |
+1 087 186
|
+413 590
|
+213 884
|
+363 286
|
+911 521
|
+152 528
|
+437 353
|
+66 048
|
+95 247
|
+15 213
|
+24 805
|
+1 475
|
+6 174
|
+1 160
|
−15 924
|
+13 446
|
+7 569
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+892 328
|
+345 662
|
+180 221
|
+299 543
|
+871 190
|
+114 042
|
+368 034
|
+50 264
|
+72 290
|
+12 562
|
+20 153
|
+1 076
|
+5 590
|
+1 160
|
−15 924
|
+6 763
|
+53
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
30
|
33
|
36
|
32
|
30
|
29
|
31
|
19
|
17
|
18
|
14
|
14
|
10
|
5
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BILLA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 921 373 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 892 328 lei.
-
Este BILLA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BILLA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are BILLA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată BILLA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BILLA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BILLA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.