CUI 4434703
TECS SRL
TECS SRL este o firmă din Stâlpu, județul Buzău, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 757.4 mii lei (+35.6% față de 2024), un profit net de 35.8 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
4434703
Nr. înregistrare
J10/1302/1993
EUID
ROONRC.J10/1302/1993
Formă juridică
SRL
Județ
Buzău
Localitate
Stâlpu
Adresă
NR. 2
Data înregistrării
05-08-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.08.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2000
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3101 - Fabricarea de mobilă pentru birouri şi magazine
-
3102 - Fabricarea de mobilă pentru bucătării
-
3103 - Fabricarea de saltele şi somiere
-
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
757 428
Rezultat net
+35 805
Capitaluri proprii
381 693
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 3109 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
983 981
|
1 077 910
|
1 172 643
|
1 247 652
|
336 218
|
317 246
|
317 438
|
324 723
|
324 298
|
324 848
|
343 571
|
343 571
|
358 549
|
361 348
|
344 426
|
340 833
|
274 605
|
| Active circulante |
495 274
|
566 020
|
284 551
|
750 074
|
1 057 621
|
434 523
|
526 357
|
900 431
|
749 970
|
612 949
|
562 155
|
416 941
|
431 734
|
446 119
|
208 677
|
145 672
|
153 946
|
| Stocuri |
146 133
|
181 797
|
62 757
|
448 882
|
336 678
|
256 443
|
449 134
|
701 136
|
461 720
|
487 072
|
288 138
|
252 573
|
211 441
|
208 941
|
168 132
|
87 648
|
55 809
|
| Creanțe |
197 414
|
384 223
|
221 794
|
288 291
|
685 295
|
171 009
|
77 118
|
48 427
|
48 255
|
112 285
|
268 528
|
159 480
|
215 405
|
228 787
|
35 868
|
38 022
|
78 916
|
| Casa și conturi la bănci |
151 727
|
0
|
—
|
12 901
|
35 648
|
7 071
|
105
|
150 868
|
239 995
|
13 592
|
5 489
|
4 888
|
4 888
|
8 391
|
4 677
|
20 002
|
19 221
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
3 547
|
3 547
|
163 347
|
547
|
1 771
|
1 247
|
1 247
|
—
|
—
|
—
|
22 652
|
24 812
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
631 732
|
762 051
|
455 305
|
972 626
|
536 507
|
478 966
|
598 648
|
993 669
|
847 300
|
663 243
|
628 979
|
509 635
|
566 980
|
684 120
|
424 442
|
359 352
|
308 005
|
| Venituri în avans |
465 830
|
535 990
|
606 150
|
685 397
|
715 277
|
—
|
—
|
—
|
—
|
58 259
|
58 259
|
58 259
|
80 911
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
381 693
|
345 889
|
399 286
|
343 250
|
305 402
|
273 350
|
246 918
|
232 732
|
228 215
|
216 295
|
218 488
|
192 618
|
165 044
|
148 159
|
128 661
|
127 153
|
120 546
|
| Capital subscris vărsat |
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
13 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
757 428
|
558 592
|
882 475
|
595 153
|
534 011
|
889 238
|
497 987
|
457 924
|
514 060
|
238 262
|
317 913
|
642 552
|
524 283
|
950 739
|
369 476
|
333 307
|
386 437
|
| Venituri totale |
768 952
|
781 727
|
1 403 469
|
654 158
|
491 951
|
928 895
|
549 683
|
478 309
|
514 060
|
238 262
|
317 913
|
521 861
|
666 414
|
1 146 313
|
371 484
|
346 228
|
393 713
|
| Cheltuieli totale |
713 874
|
751 259
|
1 332 627
|
610 642
|
454 017
|
892 960
|
529 774
|
468 550
|
498 948
|
237 993
|
287 117
|
491 462
|
646 313
|
1 123 089
|
369 688
|
334 746
|
382 848
|
| Rezultat brut |
+55 078
|
+30 468
|
+70 842
|
+43 516
|
+37 934
|
+35 935
|
+19 909
|
+9 759
|
+15 112
|
+269
|
+30 796
|
+30 399
|
+20 101
|
+23 224
|
+1 796
|
+11 482
|
+10 865
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+35 805
|
+11 603
|
+56 036
|
+37 848
|
+32 052
|
+26 433
|
+14 185
|
+4 517
|
+9 727
|
−2 193
|
+25 869
|
+27 574
|
+16 885
|
+19 498
|
+1 509
|
+6 607
|
+4 807
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
10
|
6
|
5
|
5
|
5
|
5
|
4
|
6
|
6
|
6
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TECS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 757 428 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 35 805 lei.
-
Este TECS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TECS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2000.
-
Ce cod CAEN principal are TECS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 3109 - Fabricarea de mobilă n.c.a..
-
Când a fost înființată TECS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TECS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TECS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.