CUI 4448660
BATIMPEX SRL
BATIMPEX SRL este o firmă din Picior de Munte, județul Dâmbovița, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 390.4 mii lei (−8.9% față de 2024), un profit net de 138 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
4448660
Nr. înregistrare
J1993001257157
EUID
ROONRC.J1993001257157
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Picior de Munte
Data înregistrării
09-08-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.08.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
-
0119 - Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
390 430
Rezultat net
+138 049
Capitaluri proprii
370 574
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0113 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
274 243
|
356 627
|
248 201
|
234 658
|
174 067
|
188 429
|
191 981
|
169 435
|
179 605
|
152 796
|
107 837
|
49 493
|
101 828
|
156 325
|
181 928
|
113 995
|
84 615
|
| Active circulante |
184 160
|
87 120
|
346 707
|
297 990
|
322 687
|
243 825
|
297 865
|
311 128
|
324 097
|
255 220
|
294 784
|
178 797
|
123 507
|
135 795
|
72 617
|
128 366
|
75 445
|
| Stocuri |
4 014
|
19 720
|
20 809
|
10 349
|
13 749
|
14 329
|
11 062
|
7 929
|
30 593
|
26 402
|
18 958
|
12 919
|
9 995
|
39 644
|
10 465
|
14 239
|
11 228
|
| Creanțe |
86 820
|
34 648
|
179 239
|
194 525
|
165 380
|
130 212
|
137 191
|
178 401
|
155 119
|
186 748
|
153 060
|
127 820
|
80 013
|
80 450
|
60 170
|
46 453
|
35 275
|
| Casa și conturi la bănci |
93 326
|
32 752
|
146 659
|
93 116
|
143 558
|
99 284
|
149 612
|
124 798
|
138 385
|
42 070
|
122 766
|
38 058
|
33 499
|
15 701
|
1 982
|
67 674
|
28 942
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 202
|
775
|
180
|
—
|
1 044
|
1 044
|
8 739
|
—
|
15 876
|
28 790
|
| Datorii |
56 028
|
61 637
|
141 145
|
132 199
|
149 875
|
145 170
|
214 314
|
212 449
|
234 731
|
119 974
|
153 476
|
113 343
|
157 090
|
212 803
|
191 939
|
108 258
|
221 232
|
| Venituri în avans |
31 801
|
52 919
|
52 919
|
74 235
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
370 574
|
329 191
|
400 844
|
326 214
|
346 879
|
287 084
|
275 532
|
269 316
|
269 746
|
288 222
|
249 145
|
115 991
|
69 289
|
88 056
|
62 606
|
149 979
|
−32 382
|
| Capital subscris vărsat |
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
200 000
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
390 430
|
428 406
|
424 634
|
307 414
|
243 460
|
147 769
|
303 103
|
585 203
|
709 371
|
611 863
|
797 869
|
641 540
|
513 992
|
311 814
|
337 751
|
349 173
|
307 635
|
| Venituri totale |
537 498
|
462 472
|
460 035
|
317 709
|
269 058
|
147 849
|
316 113
|
592 230
|
731 983
|
646 179
|
800 915
|
641 540
|
524 462
|
408 946
|
337 969
|
387 168
|
315 082
|
| Cheltuieli totale |
389 862
|
451 078
|
359 908
|
285 881
|
180 912
|
134 819
|
306 735
|
566 737
|
682 437
|
557 810
|
643 640
|
594 837
|
543 228
|
383 497
|
425 342
|
399 722
|
329 354
|
| Rezultat brut |
+147 636
|
+11 394
|
+100 127
|
+31 828
|
+88 146
|
+13 030
|
+9 378
|
+25 493
|
+49 546
|
+88 369
|
+157 275
|
+46 703
|
−18 766
|
+25 449
|
−87 373
|
−12 554
|
−14 272
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+138 049
|
+3 087
|
+96 369
|
+29 335
|
+85 796
|
+11 552
|
+6 216
|
+19 570
|
+41 524
|
+76 708
|
+133 154
|
+46 703
|
−18 766
|
+25 449
|
−87 373
|
−17 429
|
−18 605
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
5
|
6
|
6
|
7
|
5
|
4
|
3
|
3
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BATIMPEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 390 430 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 138 049 lei.
-
Este BATIMPEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BATIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are BATIMPEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor.
-
Când a fost înființată BATIMPEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BATIMPEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BATIMPEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.