CUI 44514313
IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L.
IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L. este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 270.6 mii lei (+9.3% față de 2024) și un profit net de 149.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
44514313
Nr. înregistrare
J2021001058261
EUID
ROONRC.J2021001058261
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
ALEEA CARPAŢI, NR.35, SC.A, ET.6, AP.28
Data înregistrării
29-06-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.06.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2829 - Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
270 647
Rezultat net
+149 718
Capitaluri proprii
149 958
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
20
|
61
|
102
|
| Active circulante |
149 958
|
97 304
|
124 724
|
112 822
|
131 571
|
| Stocuri |
918
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
97 491
|
26 175
|
103 166
|
103 568
|
300
|
| Casa și conturi la bănci |
51 549
|
71 129
|
21 558
|
9 254
|
131 271
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
214
|
286
|
—
|
—
|
| Datorii |
0
|
15 126
|
7 446
|
10 259
|
8 429
|
| Capitaluri proprii |
149 958
|
82 392
|
117 584
|
102 624
|
123 244
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
270 647
|
247 678
|
297 645
|
289 770
|
296 044
|
| Venituri totale |
271 083
|
247 678
|
297 645
|
289 770
|
296 044
|
| Cheltuieli totale |
95 510
|
150 984
|
177 678
|
184 937
|
165 962
|
| Rezultat brut |
+175 573
|
+96 694
|
+119 967
|
+104 833
|
+130 082
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+149 718
|
+82 145
|
+117 343
|
+102 384
|
+123 044
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 270 647 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 149 718 lei.
-
Este IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IMA CONCEPT DISTRIBUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.