CUI 44707861
CODRUT FORTE S.R.L.
CODRUT FORTE S.R.L. este o firmă din Lugoj, județul Timiș, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică. Firma este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 57.9 mii lei (−34.2% față de 2024), o pierdere netă de 19.7 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
44707861
Nr. înregistrare
J35/3164/2021
EUID
ROONRC.J35/3164/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Lugoj
Adresă
STR. JABĂRULUI, NR.38
Data înregistrării
09-08-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.08.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8130 - Activităţi de înteţinere peisagisticăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2365 - Fabricarea produselor din azbociment
-
2369 - Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
-
2370 - Tăierea, fasonarea şi finisarea pietrei
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5229 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
5320 - Alte activităţi poştale şi de curier
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7729 - Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
8020 - Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8122 - Activităţi specializate de curăţenie
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
-
9603 - Activităţi de pompe funebre şi similare
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
57 901
Rezultat net
−19 719
Capitaluri proprii
−74 947
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8130 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8130 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8130 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8130 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8130 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
2 276
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
17 284
|
18 128
|
23 187
|
2 803
|
11 207
|
| Creanțe |
1 917
|
2 113
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
15 367
|
16 015
|
23 187
|
2 803
|
11 207
|
| Datorii |
94 507
|
73 356
|
89 102
|
48 559
|
5 057
|
| Capitaluri proprii |
−74 947
|
−55 228
|
−65 915
|
−45 756
|
6 150
|
| Capital subscris vărsat |
100
|
100
|
100
|
100
|
100
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
57 901
|
88 037
|
16 666
|
22 122
|
38 291
|
| Venituri totale |
75 901
|
134 518
|
65 666
|
22 122
|
38 291
|
| Cheltuieli totale |
94 865
|
122 483
|
85 162
|
73 806
|
31 858
|
| Rezultat brut |
−18 964
|
+12 035
|
−19 496
|
−51 684
|
+6 433
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−19 719
|
+10 687
|
−20 159
|
−51 906
|
+6 050
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CODRUT FORTE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 57 901 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 19 719 lei.
-
Este CODRUT FORTE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CODRUT FORTE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are CODRUT FORTE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică.
-
Când a fost înființată CODRUT FORTE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CODRUT FORTE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CODRUT FORTE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.