CUI 4473850
STOP SRL
STOP SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 30.4 mil. lei (+3.8% față de 2024), un profit net de 651.2 mii lei și 114 angajați.
Date de identificare
CUI
4473850
Nr. înregistrare
J1993003897137
EUID
ROONRC.J1993003897137
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
BLD. ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, NR.202A, CAMERA 1, ET.PARTER
Data înregistrării
11-08-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.08.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
5010 - Transporturi maritime şi costiere de pasageri
-
5030 - Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
-
5210 - Depozitări
-
5222 - Activităţi de servicii anexe transporturilor pe apă
-
5224 - Manipulări
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7734 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport pe apă
-
8110 - Activităţi de servicii suport combinate
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
-
9610 - Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
-
9623 - Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
30 390 924
Rezultat net
+651 230
Capitaluri proprii
45 573 439
Număr mediu de salariați
114
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4730 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
53 550 883
|
56 365 404
|
57 988 465
|
61 657 452
|
63 758 792
|
68 588 855
|
53 047 939
|
62 256 857
|
58 889 847
|
83 090 444
|
51 323 927
|
60 517 634
|
50 388 014
|
41 038 920
|
33 063 825
|
33 017 426
|
27 668 060
|
| Active circulante |
64 776 961
|
68 380 592
|
41 667 928
|
35 811 738
|
34 445 722
|
25 148 572
|
21 260 155
|
11 062 968
|
23 216 357
|
29 520 758
|
31 110 272
|
35 698 773
|
34 021 243
|
16 367 771
|
23 732 534
|
19 234 825
|
17 034 572
|
| Stocuri |
23 007 527
|
22 113 990
|
18 057 193
|
17 912 888
|
15 880 263
|
15 407 380
|
7 665 651
|
4 919 651
|
7 253 247
|
11 798 723
|
18 134 010
|
18 174 792
|
28 129 894
|
11 296 716
|
16 220 784
|
12 970 249
|
11 920 139
|
| Creanțe |
39 248 921
|
31 298 212
|
12 612 866
|
3 136 908
|
4 035 289
|
4 227 538
|
8 079 203
|
4 721 478
|
6 454 455
|
13 531 845
|
12 265 801
|
11 322 785
|
5 178 130
|
4 656 220
|
7 229 055
|
6 207 439
|
4 995 739
|
| Casa și conturi la bănci |
1 003 100
|
1 372 905
|
10 997 869
|
14 761 942
|
14 530 170
|
5 513 654
|
5 515 301
|
1 421 839
|
9 508 655
|
4 190 190
|
710 461
|
6 201 196
|
712 795
|
414 579
|
282 445
|
57 137
|
118 694
|
| Cheltuieli în avans |
55 872
|
99 263
|
56 161
|
48 429
|
54 548
|
64 836
|
71 418
|
82 240
|
93 721
|
186 678
|
202 730
|
61 188
|
23 380
|
29 248
|
28 348
|
22 138
|
16 739
|
| Datorii |
72 008 173
|
79 563 530
|
51 843 912
|
48 642 529
|
46 994 819
|
48 875 263
|
20 619 389
|
22 228 434
|
26 100 930
|
52 134 007
|
28 677 067
|
25 126 942
|
32 691 912
|
17 352 955
|
20 251 506
|
17 745 206
|
17 837 784
|
| Venituri în avans |
31 049
|
25 944
|
443 636
|
0
|
18 353
|
14 311
|
10 460
|
23 622
|
13 277
|
29 712
|
70 487
|
88 352
|
54 031
|
29 250
|
86 457
|
26 115
|
12 127
|
| Provizioane |
771 055
|
233 981
|
791 796
|
83 016
|
137 495
|
83 057
|
132 247
|
572 029
|
2 658 078
|
2 572 463
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
45 573 439
|
45 021 804
|
46 633 210
|
48 792 074
|
51 108 395
|
44 829 632
|
53 617 416
|
50 577 980
|
53 427 640
|
58 061 698
|
53 889 375
|
71 062 301
|
51 686 694
|
40 053 734
|
36 486 744
|
34 503 068
|
26 869 460
|
| Capital subscris vărsat |
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
596 000
|
1 192 000
|
1 192 000
|
1 192 000
|
1 192 000
|
1 192 000
|
1 192 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
30 390 924
|
29 288 477
|
27 515 778
|
27 763 803
|
31 107 429
|
12 257 130
|
19 233 125
|
21 981 513
|
28 349 962
|
40 627 733
|
34 855 841
|
36 237 554
|
31 070 844
|
36 486 853
|
31 782 679
|
25 814 334
|
24 873 245
|
| Venituri totale |
41 726 070
|
40 455 877
|
32 744 260
|
37 415 544
|
42 119 686
|
28 739 979
|
48 312 683
|
40 730 017
|
63 979 545
|
71 908 848
|
58 533 053
|
72 601 611
|
52 914 741
|
40 774 911
|
39 699 037
|
29 276 703
|
32 027 985
|
| Cheltuieli totale |
40 554 249
|
39 952 466
|
30 551 045
|
32 744 533
|
34 338 080
|
28 289 154
|
37 750 092
|
32 732 493
|
50 621 192
|
55 317 633
|
44 030 504
|
48 022 464
|
48 619 886
|
34 398 421
|
37 430 005
|
26 611 537
|
26 830 942
|
| Rezultat brut |
+1 171 821
|
+503 411
|
+2 193 215
|
+4 671 011
|
+7 781 606
|
+450 825
|
+10 562 591
|
+7 997 524
|
+13 358 353
|
+16 591 215
|
+14 502 549
|
+24 579 147
|
+4 294 855
|
+6 376 490
|
+2 269 032
|
+2 665 166
|
+5 197 043
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+651 230
|
+99 595
|
+1 711 002
|
+3 949 259
|
+6 377 877
|
+99 115
|
+8 926 899
|
+5 955 979
|
+8 805 639
|
+13 439 697
|
+11 907 643
|
+20 150 228
|
+3 471 971
|
+4 898 407
|
+1 983 676
|
+2 077 965
|
+4 335 063
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
118
|
103
|
125
|
125
|
98
|
120
|
144
|
132
|
184
|
192
|
175
|
203
|
154
|
127
|
104
|
110
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STOP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 30 390 924 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 651 230 lei.
-
Este STOP SRL plătitoare de TVA?
-
Da, STOP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1993.
-
Ce cod CAEN principal are STOP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare.
-
Când a fost înființată STOP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STOP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STOP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.