CUI 44798479

EMPETUS CONSTRUCT S.R.L.

EMPETUS CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+56.6% față de 2024), un profit net de 300.9 mii lei și 6 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

44798479

Nr. înregistrare

J2021001484040

EUID

ROONRC.J4/1484/2021

Formă juridică

SRL

Județ

Bacău

Localitate

Bacău

Adresă

ALEEA PARCULUI, NR.34, SC.A, AP.11

Data înregistrării

26-08-2021

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 26.08.2021

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-12-2023

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii

  • 4321 - Lucrări de instalaţii electrice

  • 4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

  • 4331 - Lucrări de ipsoserie

  • 4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

  • 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri

  • 4339 - Alte lucrări de finisare

  • 4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+56.6%

1 059 003

Rezultat net

+1 548.6%

+300 859

Capitaluri proprii

+354.0%

385 851

Număr mediu de salariați

−40.0%

6

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut EMPETUS CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 059 003 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 300 859 lei.

Este EMPETUS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EMPETUS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023.

Ce cod CAEN principal are EMPETUS CONSTRUCT S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților.

Când a fost înființată EMPETUS CONSTRUCT S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 2021.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către EMPETUS CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește EMPETUS CONSTRUCT S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit