CUI 44859789
NXT TECH SOLUTION S.R.L.
NXT TECH SOLUTION S.R.L. este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2025 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
44859789
Nr. înregistrare
J29/2188/2021
EUID
ROONRC.J29/2188/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. SINĂII, NR.7
Data înregistrării
07-09-2021
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.02.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 20-02-2025
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
8 226
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
349
|
349
|
—
|
—
|
709
|
| Active circulante |
7 885
|
7 885
|
12 116
|
11 216
|
4 430
|
| Creanțe |
7 787
|
7 787
|
7 324
|
3 427
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
98
|
98
|
4 792
|
7 789
|
4 430
|
| Datorii |
8
|
8
|
276
|
4 453
|
521
|
| Capitaluri proprii |
8 226
|
8 226
|
11 840
|
6 763
|
4 618
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
17 644
|
18 430
|
9 873
|
5 000
|
| Venituri totale |
0
|
17 644
|
18 430
|
9 873
|
5 000
|
| Cheltuieli totale |
—
|
8 316
|
8 920
|
3 120
|
532
|
| Rezultat brut |
0
|
+9 328
|
+9 510
|
+6 753
|
+4 468
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+7 866
|
+8 203
|
+6 463
|
+4 318
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este NXT TECH SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, NXT TECH SOLUTION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are NXT TECH SOLUTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată NXT TECH SOLUTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 septembrie 2021.
-
Unde are sediul NXT TECH SOLUTION S.R.L.?
-
Sediul firmei NXT TECH SOLUTION S.R.L. (CUI 44859789) este în STR. SINĂII, NR.7, Ploieşti, județul Prahova.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NXT TECH SOLUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NXT TECH SOLUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.