CUI 449060
CONTEAM SRL
CONTEAM SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5 mil. lei (−19.2% față de 2024), un profit net de 151.1 mii lei și 38 de angajați.
Date de identificare
CUI
449060
Nr. înregistrare
J1991013601409
EUID
ROONRC.J1991013601409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR TÂRGU NEAMŢ, NR.32, BL.A16, SC.D, ET.2, AP.54
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.07.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
-
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
-
4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
9121 - Activități ale muzeelor și colecțiilor
-
9122 - Activități ale siturilor și monumentelor istorice
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 970 106
Rezultat net
+151 074
Capitaluri proprii
40 174 493
Număr mediu de salariați
38
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 115 602
|
5 314 107
|
5 394 868
|
4 902 760
|
4 939 430
|
4 886 739
|
5 059 561
|
5 223 247
|
5 106 338
|
3 632 345
|
3 787 461
|
3 145 988
|
2 676 643
|
2 511 679
|
1 936 864
|
260 505
|
1 068 355
|
| Active circulante |
58 667 131
|
64 894 057
|
71 537 224
|
79 669 893
|
87 296 776
|
90 279 480
|
79 649 067
|
82 829 112
|
99 120 218
|
82 602 135
|
60 143 163
|
12 481 367
|
17 638 025
|
13 604 561
|
12 320 372
|
16 876 079
|
10 770 356
|
| Stocuri |
4 508 204
|
3 160 756
|
3 905 706
|
3 696 907
|
1 784 657
|
1 273 480
|
2 041 318
|
1 448 052
|
1 642 118
|
941 297
|
1 245 047
|
1 424 350
|
664 640
|
848 246
|
730 271
|
710 713
|
523 789
|
| Creanțe |
5 497 766
|
2 152 798
|
3 203 272
|
949 977
|
13 227 907
|
24 322 929
|
16 618 266
|
3 333 534
|
4 338 355
|
2 673 235
|
2 748 623
|
1 894 513
|
6 396 970
|
3 100 287
|
2 253 029
|
4 204 563
|
2 036 507
|
| Casa și conturi la bănci |
45 361 161
|
57 580 503
|
58 928 246
|
69 523 009
|
58 784 212
|
56 183 071
|
55 489 483
|
71 047 526
|
93 139 745
|
78 987 603
|
56 149 493
|
9 162 504
|
10 576 415
|
9 656 028
|
9 337 072
|
11 960 803
|
8 210 060
|
| Cheltuieli în avans |
61 445
|
49 768
|
53 648
|
165 543
|
191 692
|
19 889
|
31 565
|
35 465
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
23 669 685
|
30 234 513
|
37 099 094
|
45 551 844
|
39 241 184
|
46 175 472
|
49 356 653
|
55 185 580
|
76 993 328
|
51 536 951
|
26 240 473
|
1 528 046
|
8 580 387
|
7 337 170
|
5 733 104
|
9 237 928
|
4 146 850
|
| Capitaluri proprii |
40 174 493
|
40 023 419
|
39 886 646
|
39 186 352
|
53 186 714
|
49 010 636
|
35 383 540
|
32 902 244
|
27 233 228
|
34 697 529
|
37 690 151
|
14 099 309
|
11 734 281
|
8 779 070
|
8 524 132
|
7 898 656
|
7 691 861
|
| Capital subscris vărsat |
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 970 106
|
6 148 841
|
11 636 260
|
15 873 160
|
18 529 818
|
40 179 937
|
28 661 113
|
35 727 690
|
77 572 980
|
99 516 267
|
99 103 145
|
58 679 537
|
44 881 450
|
32 294 268
|
31 344 554
|
30 919 832
|
30 723 765
|
| Venituri totale |
9 766 807
|
11 173 596
|
15 985 855
|
17 957 979
|
19 569 649
|
41 408 023
|
29 959 311
|
36 423 254
|
78 729 507
|
100 780 286
|
100 682 135
|
59 884 130
|
46 080 934
|
34 736 190
|
33 947 141
|
33 418 672
|
33 709 469
|
| Cheltuieli totale |
9 586 576
|
11 007 514
|
15 139 489
|
16 747 187
|
14 884 511
|
25 162 031
|
26 978 723
|
29 529 040
|
51 310 467
|
64 527 040
|
60 860 563
|
44 015 607
|
37 126 512
|
28 109 435
|
27 621 799
|
25 573 395
|
26 112 767
|
| Rezultat brut |
+180 231
|
+166 082
|
+846 366
|
+1 210 792
|
+4 685 138
|
+16 245 992
|
+2 980 588
|
+6 894 214
|
+27 419 040
|
+36 253 246
|
+39 821 572
|
+15 868 523
|
+8 954 422
|
+6 626 755
|
+6 325 342
|
+7 845 277
|
+7 596 702
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+151 074
|
+136 774
|
+700 294
|
+1 005 368
|
+4 007 149
|
+13 627 097
|
+2 481 296
|
+5 765 828
|
+23 016 367
|
+30 452 065
|
+33 448 885
|
+13 328 043
|
+7 521 618
|
+5 566 407
|
+5 313 001
|
+6 587 525
|
+6 380 730
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
38
|
39
|
40
|
39
|
40
|
36
|
39
|
42
|
36
|
36
|
35
|
183
|
188
|
203
|
197
|
198
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONTEAM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 970 106 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 151 074 lei.
-
Este CONTEAM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONTEAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CONTEAM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONTEAM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONTEAM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONTEAM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.