CUI 44972027

ARIX LOGISTIC S.R.L.

ARIX LOGISTIC S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 28.9 mil. lei (+27 027.8% față de 2023), o pierdere netă de 7.4 mil. lei și 27 de angajați.

În dizolvare sau insolvență

Date de identificare

CUI

44972027

Nr. înregistrare

J2021005928238

EUID

ROONRC.J2021005928238

Formă juridică

SRL

Județ

București

Localitate

Sector 2

Adresă

ŞOS MIHAI BRAVU, NR.136, BL.D20, SC.2, ET.3, AP.39

Data înregistrării

27-09-2021

Stare înregistrare

TRANSFER(SOSIRE) din data 15.07.2025

Stare la Registrul Comerțului

insolvență
este sub incidența Legii nr. 85/2014
sediu expirat

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Da

din 17-03-2026

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator judiciar

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

reprezentant administrator persoana juridica

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2024

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+27 027.8%

28 945 407

Rezultat net

−127 049.1%

−7 437 948

Capitaluri proprii

−19 842.5%

−7 400 463

Număr mediu de salariați

+2 600.0%

27

Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut ARIX LOGISTIC S.R.L. în 2024?

Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 28 945 407 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 7 437 948 lei.

Este ARIX LOGISTIC S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ARIX LOGISTIC S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Ce cod CAEN principal are ARIX LOGISTIC S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.

Când a fost înființată ARIX LOGISTIC S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 septembrie 2021.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către ARIX LOGISTIC S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ARIX LOGISTIC S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit