CUI 451280
PROSPERA SRL
PROSPERA SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 120.9 mii lei (+11.0% față de 2017), un profit net de 90.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
451280
Nr. înregistrare
J40/4241/1992
EUID
ROONRC.J40/4241/1992
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
Str. Valea Oltului, Nr. 8, C.P. 61973
Data înregistrării
09-12-1992
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 21.03.2017
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 24-08-2022
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţieiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7220 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe sociale şi umaniste
-
8020 - Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
120 921
Rezultat net
+90 219
Capitaluri proprii
160 457
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Active circulante |
161 120
|
74 472
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Stocuri |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Creanțe |
145 243
|
68 795
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
15 877
|
5 677
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
86
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
749
|
4 234
|
3 347
|
3 347
|
3 347
|
3 347
|
3 347
|
3 347
|
3 347
|
3 347
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
160 457
|
70 238
|
−3 347
|
−3 347
|
−3 347
|
−3 347
|
−3 347
|
−3 347
|
−3 347
|
−3 347
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2017
120 921
|
108 907
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
121 412
|
108 907
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
29 479
|
34 233
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
269
|
| Rezultat brut |
+91 933
|
+74 674
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−269
|
| Rezultat net |
Față de 2017
+90 219
|
+73 585
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
−1 736
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2017
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROSPERA SRL în 2018?
-
Bilanțul pe 2018 arată o cifră de afaceri netă de 120 921 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 90 219 lei.
-
Este PROSPERA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PROSPERA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PROSPERA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei.
-
Când a fost înființată PROSPERA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROSPERA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROSPERA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.