CUI 45169302
MAXPRO BUILDING S.R.L.
MAXPRO BUILDING S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri. Firma este plătitoare de TVA din 2021 și aplică TVA la încasare. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 708.3 mii lei (+81.2% față de 2024) și o pierdere netă de 109.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
45169302
Nr. înregistrare
J12/5347/2021
EUID
ROONRC.J12/5347/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. MOGOŞOAIA, NR.3, AP.24
Data înregistrării
03-11-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.11.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3812 - Colectarea deşeurilor periculoase
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8122 - Activităţi specializate de curăţenie
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
708 270
Rezultat net
−109 132
Capitaluri proprii
782 427
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4334 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
226 920
|
265 700
|
326 760
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 868 734
|
1 483 675
|
1 827 747
|
779 253
|
98 952
|
| Stocuri |
404 303
|
171 005
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 428 855
|
1 286 894
|
1 827 738
|
768 638
|
46 692
|
| Casa și conturi la bănci |
35 576
|
25 776
|
9
|
10 615
|
52 260
|
| Cheltuieli în avans |
1 504
|
1 268
|
117
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 314 731
|
859 085
|
588 482
|
114 500
|
12 251
|
| Capitaluri proprii |
782 427
|
891 558
|
1 566 142
|
664 753
|
86 701
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
708 270
|
390 823
|
2 430 614
|
1 039 598
|
89 784
|
| Venituri totale |
941 569
|
561 828
|
2 443 963
|
1 039 598
|
89 784
|
| Cheltuieli totale |
1 050 701
|
1 184 412
|
1 484 752
|
439 548
|
589
|
| Rezultat brut |
−109 132
|
−622 584
|
+959 211
|
+600 050
|
+89 195
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−109 132
|
−622 584
|
+901 389
|
+578 052
|
+86 501
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
6
|
9
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MAXPRO BUILDING S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 708 270 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 109 132 lei.
-
Este MAXPRO BUILDING S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MAXPRO BUILDING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are MAXPRO BUILDING S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.
-
Când a fost înființată MAXPRO BUILDING S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MAXPRO BUILDING S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MAXPRO BUILDING S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.