CUI 45199230
ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L.
ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole). Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 807.5 mii lei (+767.8% față de 2021), un profit net de 473.4 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
45199230
Nr. înregistrare
J40/19551/2021
EUID
ROONRC.J40/19551/2021
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
STR. FABRICII, NR.26B, TRONSON N, ET.11, AP.113
Data înregistrării
10-11-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.11.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 14-06-2024
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0129 - Cultivarea altor plante permanente
-
0150 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
-
0163 - Activităţi după recoltare
-
1039 - Prelucrarea şi conservarea fructelor şi legumelor n.c.a.
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
-
1082 - Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei şi a produselor zaharoase
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1412 - Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
-
1419 - Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte şi accesorii n.c.a.
-
1439 - Fabricarea prin tricotare sau croşetare a altor articole de îmbrăcăminte
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2920 - Producţia de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci şi semiremorci
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7420 - Activităţi fotografice
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8553 - Şcoli de conducere (pilotaj)
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9200 - Activităţi de jocuri de noroc şi pariuri
-
9602 - Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
-
9604 - Activităţi de întreţinere corporală
-
9609 - Alte activităţi de servicii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2022
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
807 499
Rezultat net
+473 394
Capitaluri proprii
1 441 182
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9002 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9002 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active circulante |
1 480 756
|
93 246
|
| Creanțe |
327 955
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 152 801
|
93 246
|
| Datorii |
39 574
|
2 735
|
| Capitaluri proprii |
1 441 182
|
90 511
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2021
807 499
|
93 046
|
| Venituri totale |
807 499
|
93 046
|
| Cheltuieli totale |
320 717
|
—
|
| Rezultat brut |
+486 782
|
+93 046
|
| Rezultat net |
Față de 2021
+473 394
|
+90 311
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L. în 2022?
-
Bilanțul pe 2022 arată o cifră de afaceri netă de 807 499 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 473 394 lei.
-
Este ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9002 - Activităţi suport pentru interpretarea artistică (spectacole).
-
Când a fost înființată ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 noiembrie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ACTIV CAPITAL CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.