CUI 45360930
BRACSUR S.R.L.
BRACSUR S.R.L. este o firmă din Borod, județul Bihor, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.2 mil. lei (−8.8% față de 2024), un profit net de 175.6 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
45360930
Nr. înregistrare
J2021003166050
EUID
ROONRC.J2021003166050
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Borod
Adresă
BOROD, NR.561
Data înregistrării
15-12-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.12.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 155 358
Rezultat net
+175 568
Capitaluri proprii
1 520 689
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
581 431
|
282 444
|
113 347
|
82 915
|
| Active circulante |
1 196 701
|
1 374 866
|
507 357
|
109 690
|
| Stocuri |
1 176
|
4 143
|
—
|
792
|
| Creanțe |
674 642
|
571 417
|
151 316
|
65 293
|
| Casa și conturi la bănci |
520 883
|
799 306
|
356 041
|
43 605
|
| Cheltuieli în avans |
1 047
|
760
|
636
|
923
|
| Datorii |
258 490
|
216 149
|
287 289
|
115 467
|
| Capitaluri proprii |
1 520 689
|
1 441 921
|
334 051
|
78 061
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 155 358
|
2 364 482
|
1 358 065
|
554 135
|
| Venituri totale |
2 177 409
|
2 378 188
|
1 372 536
|
569 116
|
| Cheltuieli totale |
1 952 364
|
1 190 391
|
1 102 802
|
485 458
|
| Rezultat brut |
+225 045
|
+1 187 797
|
+269 734
|
+83 658
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+175 568
|
+1 127 370
|
+255 990
|
+78 061
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BRACSUR S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 155 358 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 175 568 lei.
-
Este BRACSUR S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, BRACSUR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are BRACSUR S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată BRACSUR S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BRACSUR S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BRACSUR S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.