CUI 45387382
FOAIE CONSTRUCT S.R.L.
FOAIE CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Brăneşti, județul Dâmbovița, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 126.4 mii lei (+90.0% față de 2024), o pierdere netă de 6.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
45387382
Nr. înregistrare
J2021001898151
EUID
ROONRC.J2021001898151
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Brăneşti
Adresă
STR. STAN RIZESCU, NR.271A
Data înregistrării
21-12-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.12.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7722 - Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
126 408
Rezultat net
−6 845
Capitaluri proprii
−14 917
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
24 349
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
13 760
|
46 866
|
14 545
|
45 715
|
| Stocuri |
38
|
33 673
|
—
|
41 726
|
| Creanțe |
2 473
|
170
|
10 711
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
11 249
|
13 023
|
3 834
|
3 989
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
139
|
120
|
| Datorii |
53 026
|
54 938
|
2 618
|
42 757
|
| Capitaluri proprii |
−14 917
|
−8 072
|
12 066
|
3 078
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
126 408
|
66 547
|
91 811
|
43 116
|
| Venituri totale |
126 414
|
66 677
|
91 811
|
43 116
|
| Cheltuieli totale |
131 995
|
86 149
|
81 102
|
39 689
|
| Rezultat brut |
−5 581
|
−19 472
|
+10 709
|
+3 427
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−6 845
|
−20 138
|
+8 988
|
+2 878
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FOAIE CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 126 408 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 6 845 lei.
-
Este FOAIE CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, FOAIE CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are FOAIE CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată FOAIE CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FOAIE CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FOAIE CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.