CUI 45393309
TONSIM S.R.L.
TONSIM S.R.L. este o firmă din Ţegheş, județul Ilfov, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 9.4 mii lei (−73.8% față de 2023) și o pierdere netă de 6.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
45393309
Nr. înregistrare
J2021007988236
EUID
ROONRC.J23/7988/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Ţegheş
Adresă
STR. ORHIDEELOR, NR.22, CAMERA 1
Data înregistrării
22-12-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.12.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
9 410
Rezultat net
−6 797
Capitaluri proprii
−2 344
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|
| Bilanț | |||
| Active circulante |
—
|
4 382
|
16 047
|
| Creanțe |
—
|
—
|
14 721
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
4 382
|
1 326
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
252
|
240
|
| Datorii |
2 344
|
181
|
4 204
|
| Capitaluri proprii |
−2 344
|
4 453
|
12 083
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
9 410
|
35 874
|
58 167
|
| Venituri totale |
9 416
|
35 874
|
58 167
|
| Cheltuieli totale |
16 213
|
43 504
|
44 427
|
| Rezultat brut |
−6 797
|
−7 630
|
+13 740
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−6 797
|
−7 630
|
+12 026
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TONSIM S.R.L. în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 9 410 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 6 797 lei.
-
Este TONSIM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, TONSIM S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TONSIM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie.
-
Când a fost înființată TONSIM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TONSIM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TONSIM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.