CUI 45408469
PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L.
PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Bragadiru, județul Ilfov, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2023. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.9 mil. lei (+185.0% față de 2024), un profit net de 977.7 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
45408469
Nr. înregistrare
J23/8069/2021
EUID
ROONRC.J23/8069/2021
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Bragadiru
Adresă
PRL. GHENCEA, NR.45, BL.E1, AP.32
Data înregistrării
27-12-2021
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.12.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 886 420
Rezultat net
+977 662
Capitaluri proprii
641 633
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
687 726
|
1 505 563
|
2 465 123
|
—
|
| Active circulante |
3 414 990
|
2 048 356
|
1 014 508
|
200
|
| Stocuri |
912 782
|
1 448 454
|
63 225
|
—
|
| Creanțe |
816 032
|
370 221
|
165 515
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 686 176
|
229 681
|
785 768
|
200
|
| Datorii |
3 461 083
|
3 351 059
|
3 561 999
|
2 368
|
| Capitaluri proprii |
641 633
|
202 860
|
−82 368
|
−2 168
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 886 420
|
2 065 293
|
500
|
—
|
| Venituri totale |
3 987 059
|
2 070 361
|
500
|
0
|
| Cheltuieli totale |
2 837 355
|
1 732 092
|
80 690
|
2 368
|
| Rezultat brut |
+1 149 704
|
+338 269
|
−80 190
|
−2 368
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+977 662
|
+285 228
|
−80 200
|
−2 368
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 886 420 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 977 662 lei.
-
Este PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2023.
-
Ce cod CAEN principal are PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PREMIUM CLASS CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.