CUI 45493839
MOSERA CONSTRUCT S.R.L.
MOSERA CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Orş. Buftea, județul Ilfov, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2022 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o pierdere netă de 58.3 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
45493839
Nr. înregistrare
J23/1424/2024
EUID
ROONRC.J2024001424238
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Buftea
Adresă
ŞOS. BUCUREŞTI-TÎRGOVIŞTE, KM. 17. SPATIUL 1. 16 MP. DIN TOTALUL DE 368 MP. DIN CLADIREA ADMINISTRATIVA. IDENTIFICATA CU NR. CADASTRAL 66210-C10
Data înregistrării
19-01-2022
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.02.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−58 283
Capitaluri proprii
11 681 240
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
14 873 578
|
14 929 828
|
3 223 250
|
3 375 199
|
| Active circulante |
44 581
|
981 248
|
737 260
|
7 818
|
| Creanțe |
41 122
|
981 185
|
675 714
|
7 777
|
| Casa și conturi la bănci |
3 459
|
63
|
61 546
|
41
|
| Datorii |
3 236 919
|
4 171 553
|
3 753 107
|
3 390 725
|
| Capitaluri proprii |
11 681 240
|
11 739 523
|
207 403
|
−7 708
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
56 640
|
54 300
|
—
|
| Venituri totale |
178
|
12 016 768
|
748 609
|
0
|
| Cheltuieli totale |
58 461
|
480 206
|
526 273
|
7 908
|
| Rezultat brut |
−58 283
|
+11 536 562
|
+222 336
|
−7 908
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−58 283
|
+11 532 120
|
+215 111
|
−7 908
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MOSERA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MOSERA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are MOSERA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MOSERA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 2024.
-
Unde are sediul MOSERA CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei MOSERA CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45493839) este în ŞOS. BUCUREŞTI-TÎRGOVIŞTE, KM. 17. SPATIUL 1. 16 MP. DIN TOTALUL DE 368 MP. DIN CLADIREA ADMINISTRATIVA. IDENTIFICATA CU NR. CADASTRAL 66210-C10, Orş. Buftea, județul Ilfov.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MOSERA CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MOSERA CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.