CUI 45627035
SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L.
SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. este o firmă din Cărpiniş Orş. Simeria, județul Hunedoara, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2025, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 292.7 mii lei (+1 242.7% față de 2024), un profit net de 30.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
45627035
Nr. înregistrare
J2022000205209
EUID
ROONRC.J2022000205209
Formă juridică
SRL
Județ
Hunedoara
Localitate
Cărpiniş Orş. Simeria
Adresă
G CĂRPINIŞ, NR.8
Data înregistrării
11-02-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.02.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
292 709
Rezultat net
+30 066
Capitaluri proprii
30 994
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4291 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4312 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
47 027
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
167 526
|
5 720
|
5 293
|
6 571
|
| Stocuri |
1 088
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
154 156
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
12 282
|
5 720
|
5 293
|
6 571
|
| Datorii |
183 559
|
4 792
|
13 479
|
31 870
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
4 800
|
—
|
| Capitaluri proprii |
30 994
|
928
|
−12 986
|
−25 299
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
292 709
|
21 800
|
100 850
|
15 150
|
| Venituri totale |
292 712
|
21 800
|
100 850
|
28 650
|
| Cheltuieli totale |
260 070
|
7 748
|
87 933
|
53 997
|
| Rezultat brut |
+32 642
|
+14 052
|
+12 917
|
−25 347
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+30 066
|
+13 913
|
+12 313
|
−25 499
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 292 709 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 30 066 lei.
-
Este SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SAME CONSTRUCT & UTILAJE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.