CUI 45663038
EMMCONSTRUCT USM S.R.L.
EMMCONSTRUCT USM S.R.L. este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2023 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (−26.0% față de 2024), un profit net de 6.7 mii lei și 17 angajați.
Date de identificare
CUI
45663038
Nr. înregistrare
J16/410/2022
EUID
ROONRC.J16/410/2022
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
CAL. SEVERINULUI, NR.18A, AP.4
Data înregistrării
17-02-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator concordatar
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 299 629
Rezultat net
+6 710
Capitaluri proprii
6 955
Număr mediu de salariați
17
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
157 261
|
173 068
|
2 443
|
—
|
| Active circulante |
609 780
|
778 107
|
181 685
|
120 886
|
| Stocuri |
—
|
—
|
15 000
|
—
|
| Creanțe |
550 984
|
726 958
|
129 859
|
75 084
|
| Casa și conturi la bănci |
58 796
|
51 149
|
36 826
|
45 802
|
| Datorii |
760 086
|
468 729
|
62 226
|
20 029
|
| Capitaluri proprii |
6 955
|
482 446
|
121 902
|
100 857
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 299 629
|
1 756 825
|
683 013
|
299 802
|
| Venituri totale |
1 300 780
|
1 757 473
|
683 025
|
299 802
|
| Cheltuieli totale |
1 287 375
|
1 225 179
|
554 581
|
196 207
|
| Rezultat brut |
+13 405
|
+532 294
|
+128 444
|
+103 595
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 710
|
+482 206
|
+121 614
|
+100 657
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
25
|
9
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EMMCONSTRUCT USM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 299 629 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 710 lei.
-
Este EMMCONSTRUCT USM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, EMMCONSTRUCT USM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are EMMCONSTRUCT USM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată EMMCONSTRUCT USM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 februarie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EMMCONSTRUCT USM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EMMCONSTRUCT USM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.