CUI 45691097
SUN REGULUS S.R.L.
SUN REGULUS S.R.L. este o firmă din Sector 5, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (−16.6% față de 2024), un profit net de 12.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
45691097
Nr. înregistrare
J2022003416408
EUID
ROONRC.J2022003416408
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
STR NĂSĂUD, NR.77, BL.1, SC.A, ET.3, AP.306
Data înregistrării
23-02-2022
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 25.02.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămințiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4761 - Comerț cu amănuntul al cărților
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7411 - Activități de design industrial și vestimentar
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7413 - Activități de design de interior
-
7414 - Alte activităţi de design specializat
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 237 505
Rezultat net
+12 408
Capitaluri proprii
50 109
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
42 607
|
37 223
|
51 966
|
—
|
| Active circulante |
542 189
|
373 881
|
386 816
|
117 547
|
| Stocuri |
479 500
|
348 557
|
333 777
|
116 606
|
| Creanțe |
46 545
|
14 203
|
18 062
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
16 144
|
11 121
|
34 977
|
941
|
| Cheltuieli în avans |
1 014
|
2 960
|
19 833
|
—
|
| Datorii |
535 701
|
376 363
|
429 349
|
109 626
|
| Capitaluri proprii |
50 109
|
37 701
|
29 266
|
7 921
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 237 505
|
1 483 096
|
432 674
|
87 725
|
| Venituri totale |
1 357 734
|
1 536 646
|
503 311
|
87 822
|
| Cheltuieli totale |
1 336 968
|
1 520 232
|
476 192
|
77 522
|
| Rezultat brut |
+20 766
|
+16 414
|
+27 119
|
+10 300
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+12 408
|
+8 434
|
+21 345
|
+7 721
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SUN REGULUS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 237 505 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 12 408 lei.
-
Este SUN REGULUS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SUN REGULUS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are SUN REGULUS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.
-
Când a fost înființată SUN REGULUS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SUN REGULUS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SUN REGULUS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.