CUI 45801491
CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2023 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 316 mii lei (−56.9% față de 2024), un profit net de 202.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
45801491
Nr. înregistrare
J2022001361124
EUID
ROONRC.J2022001361124
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
ALEEA BORSEC, NR.3, SC.3, ET.PARTER, AP.26
Data înregistrării
15-03-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
316 026
Rezultat net
+202 489
Capitaluri proprii
202 729
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6210 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
783 370
|
236 414
|
7 062
|
—
|
| Active circulante |
227 837
|
929 634
|
880 567
|
454 924
|
| Creanțe |
179 803
|
270 486
|
634 907
|
209 776
|
| Casa și conturi la bănci |
48 034
|
659 148
|
245 660
|
245 148
|
| Cheltuieli în avans |
125
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
808 603
|
504 714
|
33 838
|
3 259
|
| Capitaluri proprii |
202 729
|
661 334
|
853 791
|
451 665
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
316 026
|
732 573
|
934 256
|
463 288
|
| Venituri totale |
324 491
|
745 588
|
935 230
|
463 288
|
| Cheltuieli totale |
112 493
|
62 608
|
72 517
|
4 449
|
| Rezultat brut |
+211 998
|
+682 980
|
+862 713
|
+458 839
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+202 489
|
+661 094
|
+853 551
|
+451 465
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 316 026 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 202 489 lei.
-
Este CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CODEBLISS SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.