CUI 45809924
ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.
ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 189.9 mii lei (−29.4% față de 2024) și o pierdere netă de 2.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
45809924
Nr. înregistrare
J2022005028409
EUID
ROONRC.J2022005028409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
DRM NISIPOASA, NR.46-52, TRONSON 2. CAM. 1, BL.B, SC.B2, ET.2, AP.8
Data înregistrării
17-03-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.03.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
189 880
Rezultat net
−2 605
Capitaluri proprii
−1 688
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
60 876
|
93 697
|
126 519
|
155
|
| Active circulante |
9 293
|
76 888
|
39 347
|
5 926
|
| Stocuri |
267
|
—
|
—
|
30
|
| Creanțe |
4 797
|
3 015
|
189
|
5 700
|
| Casa și conturi la bănci |
4 229
|
73 873
|
39 158
|
196
|
| Datorii |
71 857
|
75 668
|
105 848
|
2 668
|
| Capitaluri proprii |
−1 688
|
94 917
|
60 018
|
3 413
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
189 880
|
268 923
|
107 831
|
5 700
|
| Venituri totale |
190 921
|
269 166
|
107 848
|
5 700
|
| Cheltuieli totale |
189 970
|
224 817
|
39 972
|
2 319
|
| Rezultat brut |
+951
|
+44 349
|
+67 876
|
+3 381
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 605
|
+34 899
|
+56 992
|
+3 213
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 189 880 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 605 lei.
-
Este ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROWA ENGINEERING CONSTRUCTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.