CUI 45829298
SOLAR SOLUTION S.R.L.
SOLAR SOLUTION S.R.L. este o firmă din Piteşti, județul Argeș, înființată în 2022. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.3 mil. lei (+316.8% față de 2024), un profit net de 429.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
45829298
Nr. înregistrare
J2022000706036
EUID
ROONRC.J2022000706036
Formă juridică
SRL
Județ
Argeș
Localitate
Piteşti
Adresă
STR. ION MINULESCU, NR.6, CAMERA 2, BL.B12, SC.C, AP.3
Data înregistrării
21-03-2022
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.03.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 338 626
Rezultat net
+429 255
Capitaluri proprii
429 495
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4791 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||
| Active imobilizate |
209 271
|
106 867
|
206
|
269
|
| Active circulante |
999 379
|
206 109
|
118 761
|
54 606
|
| Stocuri |
303 962
|
128 746
|
64 206
|
24 221
|
| Creanțe |
496 135
|
54 089
|
37 643
|
28 244
|
| Casa și conturi la bănci |
199 282
|
23 274
|
16 912
|
2 141
|
| Cheltuieli în avans |
4 731
|
2 470
|
560
|
84
|
| Datorii |
783 886
|
222 682
|
38 062
|
25 354
|
| Capitaluri proprii |
429 495
|
92 764
|
81 465
|
29 605
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 338 626
|
800 981
|
336 481
|
107 106
|
| Venituri totale |
3 358 335
|
826 796
|
339 024
|
107 442
|
| Cheltuieli totale |
2 863 175
|
775 186
|
261 928
|
75 511
|
| Rezultat brut |
+495 160
|
+51 610
|
+77 096
|
+31 931
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+429 255
|
+44 560
|
+66 563
|
+29 405
|
| Alte date | ||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOLAR SOLUTION S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 338 626 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 429 255 lei.
-
Este SOLAR SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SOLAR SOLUTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2022.
-
Ce cod CAEN principal are SOLAR SOLUTION S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată SOLAR SOLUTION S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 2022.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOLAR SOLUTION S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOLAR SOLUTION S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.